Články | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Co si přivézt z New Yorku aneb suvenýry kam se podíváš + fotogalerie (2018)


(8.-9.12.2018 ~ David W.)

Přátelé, pokud jste fanoušci New Yorku jako já, tak do New Yorku pojedete s cílem, nakoupit co nejvíce suvenýrů a dárků hlavně pro sebe :-) To je můj případ, takže mě berte s rezervou ;-) Rád bych Vám v tomto článku ukázal, co si lze nebo nelze přivézt z New Yorku domů, koupit nebo dostat zadarmo, a pokud ta věc má nějaký svůj příběh z nákupů, tak se s ním zde s vámi podělím.

Pokud máte také zkušenosti z nákupů v New Yorku, napište nám také článek a přiložte i fotografie. Rádi to zveřejníme na našem webu v Články fanoušků.

Kde začít .... hlavně to bude asi o penězích, ale to už je na každém, jaký bude mít finanční rozpočet a možnosti. Dá se utratit opravdu hodně, já jsem se musel docela držet, abych nekoupil všechno :D

 

Ulice, kde se nachází takové obchůdky jsou hlavně Times Square, Broadway, 5th Avenue, 8th Avenue ... tyto vím z vlastních zkušeností, jinak určitě i v dalších ulicích.

Když už jdete v ulici kolem výloh ... tak vás to nenechá v klidu stát venku a musíte dovnitř !

    

NA KONCI ČLÁNKU - FOTKY Z TĚCHTO OBCHŮDKŮ PLNÝCH SUVENÝRŮ A Z BLOOMINGDALE'S

K této menší soše Svobody mám krátký příběh:

Není to přesně tento obchod, tyto sochy mají stát i u dalších obchodů se suvenýry, ale napadlo mě, se jen tak informovat u pána prodejce, který zrovna stál před vchodem vedle sochy. Takže náš rozhovor zhruba probíhal takto:
Já - Please, how much this statue ? (Prosím, jaká je cena této sochy ?)
On - Where are you from ? (Odkud jste ?)
Já - Czech Republic (Česká republika)
On - today for you 1 $ (dnes pro vás za 1 dolar)
Já - and shipping to Czech Republic ? (a doprava do České republiky ?)
On - 1 $ today for you :D (dnes pro vás za 1 dolar)
Tak jsme se všichni zasmáli a já to nebral vážně, ale třeba to on vážně bral ... Měl jsem jí vzít :-( Tak třeba mu tam ta socha bude stát do příště a já jí koupím když mi jí i ten den prodá za ten dolar.

Obchody suvenýrů jsou u každé atrakce, takže počítejte s tím, že před vstupem nebo před odchodem utratíte další penízky a to platí určitě například u sochy Svobody, Empire State Building (obchod v patře s vyhlídkou), Top Of The Rock, Intrepid Sea Air Space Museum, 9/11 Memorial & Museum (bývá i prodejní stánek u památníků, viz foto 1, prostřední a spodní fotka jsou již z obchodu přímo v muzeu), New York City Fire Museum (viz foto vlevo)

  

Nabízené suvenýry a další zboží nakoupíte také přímo na Brooklynském mostě (foto je přímo uprostřed, pod obloukama). Hodně prodejních stánků najdete ke konci mostu, když se přichází na Manhattan.

Určitě navštívíte hlavní nádraží Grand Central Terminal, ve kterém je také spousty obchůdků, občerstvení, pekárna, ... a také muzeum / obchod se suvenýry (viz foto)

 

Na stále oblíbenějším parku, který vznikl přestavbou ze staré nadzemní vlakové dráhy, najdete také stánky s prodejem suvenrýů, takže si ho projděte od začátku do konce a někde u spodního konce narazíte na těchto pár prodejních stánků.

 

Sportem New York žije, sportovní týmy hokeje NHL, basketbalová liga NBA, basebalu New York Yankees atd. Ty mají také své fanouškovské obchody, pár jsme jich navštívili ...

 

Pokud jste romantické duše jako já, tak určitě znáte film "Lásce na stopě" s originálním názvem "Serendipity", přesně tak se jmenuje obchůdek s restaurací a kavárnou v New Yorku - Serendipity III. Ve filmu hraje Kate Beckinsale a John Cusack, ti dva si tam krátce po úvodu zajdou na pohár, který je dodnes mezi turisty a místními newyorčany oblíbený, a to také díky filmu. Zajděte si tam třeba na odpolední kávu a dejte si tzv. Frozen Hot Chocolate. Je to velký pohár ve kterém je horká čokoláda, do které se přidá ledová tříšť a nakonec vrchovatá šlehačka. Tak jak to měli ve filmu. Je to vlastně nápoj, než zmrzlinový pohár.

 

Své fanoušky si jistě najde také obchod s tématickým zbožím k filmu TOP GUN ! Kalhoty, bundy, brýle, ....

Dále v ulicích najdete známé umělce, tzv street art, hudebníci, výtvarníci aj. Ti se nejvíce vyskytují v parcích, ale také na Broadwayi, na Times Square nebo třeba ve stanicích metra. Foto 1 na okraji Central Parku, další foto na Times Square u obchodu. Obrazy a další výtvory těchto umělců jsou také hezkými suvenýry. Sám jsem si jeden takový klasický koupil, ale o tom bude další článek ;-)


  

Největší a nejznámější obchodní domy musíte také navštívit, mezi ně patří MACY'S a BLOOMINGDALE'S

 
 

Zajímavost ... v Bloomingdale's pracovala Jennifer Aniston jako Rachel Greenová v TV seriálu Přátelé ;-)


smile BLOOMINGDALE'S smile

               

smile I LOVE NY GIFT smile

                    

 

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew