Katastrofy | NEW YORK

Katastrofy, které se staly, mohli stát nebo teprve můžou být

  ...(číst dále)

Záchrana New Yorku

New-york-under-threat

Záchrana New Yorku  |  New York Under Threat
( Francie, 2018, 46 minut )

 


Symbol Ameriky je v ohrožení. Město postavené na ostrovech v zálivu obklopují vody Atlantiku, nachází se těsně nad hladinou moře... V důsledku oteplování klimatu hrozí New Yorku katastrofické záplavy. Do konce jednadvacátého století má hladina moře stoupnout o dva metry. A každých pět let by se tudy mohl prohnat ničivý hurikán. Jedná se o novodobou hrozbu, dosud New York postihovaly silné tropické bouře jednou za sto let, ochrana proti záplavám nebyla nutná. Městu nic nebránilo v rychlém rozvoji, vyrůstaly tu stále vyšší budovy a postupně se z něj stalo slavné obdivované centrum mrakodrapů. Od konce dvacátého století sužují živly New York čím dál častěji, roku 2011 přišel hurikán Irene. A ani ne za rok zažil New York nejhorší přírodní katastrofu za celou dobu své existence.

ČSFD


Video HD 1080p
CZE - Audio Stereo AAC
CZE - Audio Stereo AC3
FRA - Audio Stereo AAC


STAHUJ - ČESKÁ + FRANCOUZSKÁ VERZE

 

Obnažená města - V útrobách měst (Město superbouřek New York)

Strip-the-cities

V útrobách měst - Obnažená města
Strip The City - Superstorm City New York
( Velká Británie , 2012 , 45 minut )

 


Pořad Obnažená města využívá fantastickou počítačovou animaci, pomocí níž odstraňuje z velkých měst ocel, beton, vzduch, moře a podloží vrstvu po vrstvě, aby prozkoumal skrytou infrastrukturu a vyřešil zásadní tajemství, kterými je opředen jejich vznik, geologie, archeologie, průmysl, počasí a inženýrství. Jak může New York ochránit svůj rozsáhlý systém metra před záplavami, když město zasáhne další superbouře? Proč se Benátky noří do moře a jak mohou inženýři ochránit tento klenot Jaderského moře a zachovat nepoškozené starověké budovy? Jak může v Tokiu žít 13 milionů lidí, když je zde tak málo místa mezi horami a mořem? A jak může město vydržet v nejnebezpečnější zóně zemětřesení na světě? Pořad zkoumá tyto záhady prostřednictvím jedinečných vědeckých výprav a s využitím komplexní počítačové animace.


 CZK - Audio Stereo AAC / Video HD 720p
CZE ENG - Audio Stereo AAC / Video 400p
ENG - Audio Stereo AAC / Video 404p


STAHUJ - ČESKÁ VERZE HD

STAHUJ - ČESKO ANGLICKÁ VERZE

STAHUJ - ANGLICKÁ VERZE


Strip-the-cities-01


CELÉ VIDEO :

Země po vymření lidstva

Země po vymření lidstva
Life After People
s.1, ep. 4 - Těžké kovy Heavy Metal

 


Podíváme se na budoucnost New Yorku a St. Louis poté, co zmizí lidé. Také se podíváme na to, co se stane se zlatem z Federálních rezerv, koni na Manhattanu a obloukem Gateway Arch u St. Louis.

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době?

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se všichni lidé najednou vypařili? Kolik by toho po nás vlastně zůstalo a jestli vůbec něco? Jak by se chovala vypuštěná zvířata, smrtící viry a rostliny? Kolika let by se dožily ty nejznámější stavby a s jakou silou by na opuštěná města zaútočily přírodní živly? A kdo by převzal po lidech vládu na Zemi? 

Dokumentární série Život po lidech právě takový pohled nabízí. Od prvního dne až po milion let po zmizení člověka. Pomocí animací a pohledu vědců vás přenese do světa, kde se lidská populace rovná nule. A na základě faktů i teorií vám představí možné scénáře, které Zemi po lidech čekají. Některé ve vás vyvolají údiv, z dalších vás bude mrazit a s jinými možná budete polemizovat. Všechny vás ale přesvědčí o tom, že život tu byl před námi a bude i po nás.

ČSFD / SERIALZONE


ENG - Audio Stereo AC3 / Video HD 720p
CZE - Audio Stereo AC3 / Video HD 720p


STAHUJ - ČESKÁ + ANGLICKÁ VERZE


VIDEOKLIP :

CELÉ VIDEO :

Potápějící se města: New York

Sinking-cities

Potápějící se města - New York / Sinking Cities - New York
( USA, 2018, 45 minut )

 


Inženýři a vědci budují obranné systémy, které by dokázaly zachránit čtyři světově proslulá města. Tyto kolosální stavební projekty využívají špičková technická řešení, která zajišťují životně důležitou infrastrukturu před ničivými superbouřemi. Města Londýn, New York, Miami a Benátky jsou ohrožena suberbouřemi, které by mohly způsobit nesmírné materiální škody a ohrozit životy lidí. Každá epizoda v této dokumentární řadě líčí příběh jednoho velkého města a odhaluje opatření, která jsou za účelem jejich ochrany přijímána. Ambiciózní inženýři, vědci a záchranáři zkoumají dopady předchozí bouře a simulují budoucí katastrofické události, aby přišli na nejlepší způsoby ochrany našich důležitých a historických měst

ČSFD


ENG - Audio Stereo AAC / Video FHD


STAHUJ - ANGLICKÁ VERZE

Vyšetřování leteckých neštěstí: Zvláštní vydání

Aircrash-investigation-special-report  

Vyšetřování leteckých neštěstí: Zvláštní vydání | Air Crash Investigation: Special Report
s.1, ep.3
( USA, 2018, 44 minut )

 


Piloti hrdinové. USA 2018 Potřebujete roky tréninku, abyste se mohli stát pilotem, ale až krize vás vyučí nejlépe. Ihned po startu z letiště LaGuardia v New Yorku je letadlo poškozeno. Odvážný pilot se rozhodne přistát na řece Hudson. Katastrofická porucha vysoko nad kanadskými prériemi přemění Boeing 767 na obrovský a velmi těžký kluzák. A když začnou motory letu TACA 110 v prudké bouři hořet, je to kapitán, kdo předvede jedno z nejpozoruhodnějších přistání v historii komerčního létání.

Každá havárie letadla způsobí rozruch. Tento pořad odhaluje pravdy nejznámějších leteckých neštěstí. Každý díl obsahuje záznamy očitých svědků, fascinující rekonstrukce, nejmodernější CGI a rozhovory s vyšetřovateli, kteří nakonec zjistili, co se stalo. Každý díl této speciální řady se bude zabývat případy se třemi hlavními tématy.


ENG - Audio Stereo AAC / Video HD 720p
CZE - Audio Stereo AAC / Video HD 720p


STAHUJ - ČESKÁ + ANGLICKÁ VERZE

Letecké katastrofy: Přistání na Hudsonu

Mayday-air-disaster

Česká Televize & National Geographic Channel
Letecké katastrofy - Přistání na Hudsonu | Mayday Air Disaster - Landing on Hudson
Letecké katastrofy - Ranvej na řece Hudson | Air Crash Investigation - Hudson River Runway
( Kanada, 2011, 45 minut )

 


Kanadská dokumentární rekonstrukce. Serie 5, Epizoda 5 - Přistání na Hudsonu

Česká televize

ČSFD


Česká Televize
CZE - Audio Stereo AAC / Video HD 1080p

National Geographic
ENG - Audio Stereo AAC / Video HD 720p
CZE - Audio Stereo AAC / Video HD 720p


STAHUJ - ČESKÁ VERZE HD (Česká Televize)

STAHUJ - ČESKÁ A ANGLICKÁ VERZE HD (National Geographic)

 


Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-01Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-02Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-03Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-04Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-05Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-06Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-07Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-08Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-09Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-10Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-11Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-12Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-13Mayday-air-disaster-miracle-on-hudson-14


VIDEOKLIP :

Letecké katastrofy: Zázrak v New Yorku

Mayday-air-disaster

Letecké katastrofy - Zázrak v New Yorku | Mayday Air Disaster - Miracle in New York
( Kanada, 2008, 50 minut )

 


Co nehodě předcházelo a co objevilo vyšetřování, to jsou hlavní linie, které autoři cyklu sledují. Průběhy rekonstruují prostřednictvím obrazových a zvukových archivních materiálů, výpovědí svědků, pozůstalých, leteckých odborníků a vyšetřovatelů. Svou důležitou roli má také počítačová animace, která přibližuje určité klíčové momenty. Podstatnou součástí každé epizody jsou i hrané pasáže, které ilustrují situace, ke kterým během letu došlo, zobrazují, jak se s nimi vypořádala posádka, lidé ve střediscích letového provozu a v neposlední řadě i pasažéři, kteří svůj osud vložili do jejich rukou. Závěry šetření a následky, dopady personální i finanční, které pátrání vyvolalo, jako i snaha v leteckých kruzích poučit se z nehody, představují druhou část epizody. Serie 3, Epizoda 2 - Zázrak v New Yorku

ČSFD


CZE - Audio Stereo AAC / Video HD 1080p


MUSÍME ZNOVU UPLOUD

Vědecké cestování: Zemětřesení v New Yorku

Superbouře v New Yorku: Co se vlastně stalo

Superbouře Sandy: Peklo a vysoký příliv

Letecké katastrofy: Havárie v Queensu

Obrovské stavitelské chyby

Massive-engineering-mistakes-a

Obrovské stavitelské chyby | Massive Engineering Mistakes
( Velká Británie, 2018, 45 minut )

 


2. serie, 1. epizoda - Hell Tower

Lidé budují stavby už víc jak 10 tisíc let. Jsme stavební experti. Přesto se však každoročně vynoří příběhy o konstrukčních kalamitách z celého světa. Pořad se zaměřuje na impozantní neúspěchy, od těch mimořádných až po ty absurdní. Tímhle se inženýři rozhodně chlubit nebudou. 

ČSFD


CZE - Audio Stereo MP2 / Video 576p


STAHUJ - ČESKÁ VERZE


Massive-engineering-mistakes-b


CELÉ VIDEO :

Hitlerův útok na New York

Kolaps: Když stavby kolabují

nový

Český   |  Original
( USA, 2019, 10x 25 minut )

 


ČSFD


CZE - Audio Stereo AAC / Video HD 1080p


STAHUJ - ČESKÁ VERZE


UPOUTÁVKA:

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

SRAZ FANCLUBU - SOBOTA 11.6. - V PLZNI       |       Vítáme vás na stránkách o městě snů, které nikdy nespí - New York       |       Hledáme parťáky do týmu -správce webu, grafiky, článkaře, redaktory, video tvůrce, zpravodajce, a jakoukoliv pomocnou sílu

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

TV Eyewitness News ABC7-NYCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněCharlies Burger & Bar, Plzeň

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew