Halloween | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Halloween v New Yorku

Halloween-newyorkcity

Oficiální stránky     HALLOWEEN-NYC.COM

Jestli máte, můžete nám zaslat jakékoliv informace, materiály a zážitky.

davidw@newyork-web.cz

Halloween 2023 a kde sledovat

Hlavní událost - Halloweenský průvod bude vysílat místní newyorská televize

NY1 live vysílání je i na jejich stránkách, ale my v Česku se k němu nedostanem, protože to vyžaduje přihlášení přes TV providera.

Jestli víte nebo znáte způsob, jak sledovat, tak nám napište ;-)

My se dostaneme do průvodu díky Youtube streamům, zde uvídáme některé z nich (hlavně ty kvalitnější) a budeme doplňovat když se objeví další. sledujte samozřejmě naší FB skupinku, kam budeme novinky sdílet jako první.

Po Halloweenu přesunujem záznamy stramů níže mezi Video.

Živě z průvodu

 

ACTION KID

 

THE NYC WALKING SHOW

 

AFRAZ EXPLORES

 

LIVE WALKING NYC

 

PEACEFUL MIND

 

UNIVERSAL DJ JAMA ICE

 

Několik videí o přípravách a bezpečnosti.

Barikády NYPD se zvedají po celé 6. Avenue, zatímco probíhají poslední přípravy na 50. ročník Village Halloween Parade.
Náčelník hlídky newyorské policie John Chell odhaluje, jak bude policie udržovat lidi v bezpečí na Halloween.

Přípravy na Halloweenský průvod v NYC Village probíhají.
Duchové, ghúlové a skřítci se připravují na 50. Halloweenský průvod v New York City Village v Greenwich Village v úterý.

NYPD se připravuje na 50. ročník Village Halloween Parade
Policie uvedla, že v úterý očekává uzavírky ulic a zvýšenou bezpečnostní přítomnost v Greenwich Village a dalších částech města. Informuje o tom Jenna DeAngelisová ze CBS New York.

Atrakce a události

VZRUŠUJÍCÍ HALLOWEENSKÉ UDÁLOSTI V NYC PRO ROK 2021

zdroj 1 : untappedcities.com | překlad Google

zdroj 2 : new-york-city-travel-tips.com | překlad Google

zdroj 3 : možná bude ....

1. Village Halloween Parade in Greenwich Village

31. října se Village Halloween Parade vrátí do Greenwich Village. Jako jeden z nejstrašidelnějších průvodů ve městě a největší veřejná halloweenská oslava se v průvodu sejde více než 50 000 zombíků, ghúlů, čarodějnic, monster, robotů a Jedisů. V minulých letech přehlídku zhlédlo více než čtyři miliony lidí a letos bude živě přenášen na NY1 od 20:00. Dvě témata průvodu pro tento rok jsou LET'S PLAY a All Together NOW a průvod je věnován dětem z New Yorku, které v roce 2020 nemohly pořádně oslavit Halloween. V souladu s tématy byly děti vyzvány, aby zaslaly kresby které budou použity k vytvoření obřích loutek do průvodu. Komik Randy Rainbow bude sloužit jako velký maršál letošního průvodu díky své statečnosti a odhodlání zpívat pravdu moci a rozesmát svět v těžkých časech.

Pochod v průvodu je pro všechny zdarma, ale kostýmy jsou povinné. Členové průvodu se začnou řadit na Sixth Avenue a Canal Street kolem 18:30. a vzlétnout v 19 hodin. Pro ty, kteří chtějí přeskočit frontu a pochodovat ve speciální tematické sekci, si lze předem zakoupit vstupenky za 25 USD. Průvod poběží na Sixth Avenue ze Spring Street na 16th Street na Manhattanu až kolem 21:00.

 

2. Pumpkin Point on Governors Island

Během posledních dvou říjnových víkendů se vrátí Pumpkin Point, každoroční dýňová náplast na Governors Island. Tisíce dýní budou rozesety po celém historickém parku Nolan a promění oblast v podzimní říši divů. Výměnou za malý dar si návštěvníci mohou vybrat dýni, kterou si odnesou domů.

Kromě sběru dýní bude bezplatný program zahrnovat Halloween a podzimem inspirované umění a řemesla, vyprávění příběhů a živou hudbu. Kromě toho bude řada ostrovních prodejců nabízet ke koupi sezónně inspirované jídlo a nápoje. Někteří prodejci budou zahrnovat Little Eva’s, Threes Brewing a Joe’s Coffee.

Event-pumpkin-point-governors-island

(Pumpkin Point on Governors Island. Courtesy of Friends of Governors Island.)

3. Grab a broomstick & head to Meatpacking’s “Treats in the Streets“

30. října od 11:00 do 17:00 bude Meatpacking Business Improvement District hostit Treats in the Streets, oslavu Halloweenu na náměstí a otevřených ulicích této čtvrti. Podniky v této oblasti, jako je Amy’s Bread, Belstaff, Diane Von Furstenberg a Common Ground Bar, nabídnou zdarma sladkosti pro podvodníky. Neighborhood Goods bude nabízet v obchodě portréty psů a majitelů a prodávat mini beignety kořeněné dýní s domácím karamelem. V galerii Meeting Point se v 11:00 odehrává příběh s New York Public Library. V Serafina Meatpacking se budou podávat speciální bezplatné ravioli ochucené dýní, sušenkou Amaretto nebo Parmigiano. Pro dospělé budou Alice + Olivia a hotel Gansevoort nabízet alkoholické nápoje a Blue Point bude rozdávat vzorky piva v 14th Street Park s krásnou dýňovou náplastí ideální pro Instagram.

Po celý den budou v ulicích k dispozici aktivity jako zdobení dýní, házení dýňovými kroužky, piškvorky s dýní a kukuřičná díra. V poledne se na Gansevoort Plaza uskuteční živé hudební vystoupení a hodina příběhů Drag Queen. Ve 14 hodin Meatpacking District bude hostit svou 3. výroční soutěž o kostýmy psů na Little W. 12th Street. Vítěz soutěže získá nocleh v hotelu Gansevoort vhodném pro psy. Pokud máte na sobě kostým, nezapomeňte se podívat na Artists & Fleas market pro jejich každoroční kostýmní soutěž. Všechny akce jsou přístupné veřejnosti bez nutnosti rezervace a vstupenek.

 

4. Halloween Impalements: The Toll of Time

Tento Halloween budou dýně vyřezané umělkyní Jane Greengold a obyvateli brooklynské čtvrti Cobble Hill nabodnuty na 273 ostrých sloupků umístěných podél plotu na Kane Street a Strong Place. Greengold začala tuto každoroční halloweenskou tradici v roce 1998 se svým přítelem (a majitelem plotu) Chip Greyem. Přestože Greengold původně vyřezávala všechny dýně sama, nyní přijímá příspěvky zvenčí a dává dohromady komunitu Cobble Hill na oslavu nejstrašidelnějšího svátku roku. Každá dýně v Halloween Impalements: The Toll of Time má svou vlastní jedinečnou výraznou tvář.

O halloweenské noci budou dýně osvětleny a poslouží jako dokonalá atrakce pro triky. V následujících týdnech se dýně nechají shnít na sloupech, které v minulých letech vydržely až do Vánoc.

 

5. The Pumpkin Arch returns to the Seaport District

Na Heineken Riverdeck na Pier 17 je slavný Pumpkin Arch, který každoročně dává dohromady Seaport District. Oblouk pro tento rok je vyroben výhradně ze skutečných dýní, podzimního listí a zkroucených lián. Mohutný oblouk, který rámuje Brooklynský most, je ideálním místem pro zachycení fotografie s podzimní tématikou.

Po návštěvě dýňového oblouku nezapomeňte navštívit některé z mnoha restaurací v Seaport District, včetně Malibu Farm, Fulton a Mister Dips. Nedaleká působivá výstava Billa Cunninghama je navíc atrakcí, kterou musíte vidět. Oblouk bude v průběhu měsíce.

Event-pumpkin-arch-seaport-district

(Pumpkin Arch at Seaport District. Photo by Don Stahl.)

6. Halloween Harvest Festival at Socrates Sculpture Park

Od 12 do 17 hodin. 30. října bude Socrates Sculpture Park v Long Island City hostit každoroční Halloween Harvest Festival. Jedním z vrcholů festivalu bude Rocky Horror Doggie Show, druhá největší soutěž psích kostýmů ve městě. Soutěž budou letos posuzovat Natassa Contini a Nina Agüero Rios. Oceněné dárky pro soutěž poskytly Chateau Le Woof, Friends with Four Paws, Pupstoria a La Tour Caline. Podávat se bude i psí zmrzlina.

Kromě psí soutěže bude na festivalu probíhat také soutěž ve vyřezávání dýní, ve které skupina dětí vyzve umělce z parku, aby zjistili, kdo dokáže vyrobit nejoslnivější dýni v oblasti Tri-State. Kromě toho bude umělec Levan Mindiashvili hostit workshop výroby papírových palmových listů. A konečně kapela Shinbone Alley Stilt Band z Bond Street Theatre poskytne jazzovou hudbu při vystoupení nad hlavami návštěvníků na chůdách.

Event-halloween-impalements

(Halloween Impalements: The Toll of Time. Photo by Jane Greengold.)

 7. Halloween Weekend At The Seaport

Během halloweekendu bude South Street Seaport slavit řadou exkluzivních trhů, soutěží a aktivit. Ve spolupráci s Hester Street Fair nabídne Seaport 30. října trh s tématikou Halloweenu, na kterém se bude konat soutěž v kostýmech a namalovat si svůj vlastní dýňový stan. Kromě toho se mohou návštěvníci zastavit ve Fulton Stall Market pro místně pěstované podzimní produkty a jablečný mošt.

Po oba víkendové dny bude v South Street Seaport Museum na molu 16 k dispozici malování dýní a na Fulton Street se bude konat halloweenská bloková párty s trikem. Součástí blokové party bude živá hudba, malování na obličej a lahůdky pro dospělé v nedalekém Garden Baru.

Event-south-street-seaport-manhattan-untapped

(South Street Seaport will feature a number of Halloween activities this year. Photo by Ilka Müller)

8. Boo at the Zoo returns to the Bronx Zoo   bronxzoo.com

Boo at the Zoo, každoroční halloweenská tradice zoo Bronx vhodná pro rodiny, se v průběhu října vracela každou sobotu a neděli. Při procházce zoo budete míjet řadu strašidelných halloweenských dekorací se zvířecími chůdami a živou hudbou.

Aktivity pro Boo At The Zoo zahrnují kouzla a čtení myšlenek v Grizzly Corner každých 30 minut, sladkou stezku podél Mouse House Lawn a dýňovou stezku na Butterfly Patio. Návštěvníci mohou také sledovat, jak expertní umělci vytvářejí obří zvířata z dýní na dýni. Žirafí koutek od 11 do 16 hodin s ukázkami speed carvingu v 11:30 a 14:30. V Astor Court si návštěvníci mohou užít průvod kostýmů, hřbitov vyhynulých zvířat, pavoučí bludiště a super strašidelnou halloweenskou show Wildlife Witch s loutkami netopýra, supa, sovy a hada. Vstupenky do Zoo Bronx jsou vyžadovány pro vstup a lze je zakoupit online. 50 % bude sraženo z ceny dětské vstupenky, když si děti ve věku 3-12 let obléknou kostým do zoo.

Tato každoroční oslava se koná každý rok v Zoo Bronx a je to oslava pro děti i dospělé. Najdete zde aktivity včetně: malování na obličej, vyprávění příběhů, vyřezávání dýní a další. Veškeré aktivity jsou zahrnuty v ceně vstupného do zoo.

Program a další informace najdete na výše uvedeném odkazu u 8.

Boo-zoo-bronx

()

9. Halloween Extravaganza at the Cathedral of St. John the Divine

Pro ty, kteří doufají, že se dostanou do halloweenské nálady ještě před začátkem víkendu, bude v katedrále sv. Jana Božského promítat klasický němý film Kabinet Dr. Caligariho s živým doprovodem varhaníka Timothyho Brumfielda. Kabinet Dr. Caligariho, vydaný v roce 1920 Robertem Wiene, je považován za hlavní dílo německé expresionistické kinematografie. Film vypráví příběh šíleného hypnotizéra, který využívá náměsíčníka k páchání vražd a snaží se tematizovat brutální a iracionální autoritu.

Po promítání filmu zahrají loutkář a katedrální umělec v rezidenci Ralph Lee a členové divadelní společnosti Mettawee River Theatre Company pomocí ghúlů a skřetů ke strašení davu. Vstupenky jsou zdarma, ale rezervace je nutná. V 19 a 22 hodin nabídnou dvě projekce a loutková představení.

 

10. Hurl axes & sip skull cocktails at Live Axe for Halloween Weekend

Pokud vás někdy oslovilo nasměrování vašich vnitřních padouchů z hororových filmů, jako je Patrick Bateman (Americké psycho) a Jack Torrance (The Shining), určitě se podívejte na Live Axe – první a jediný vyvýšený cíl vrhání seker na Manhattanu. Celý halloweenský víkend bude Live Axe vyzdobena strašidelnými dekoracemi na oslavu svátku, se stěnou ze stříbrných lebek s červenými růžemi a vícebarevným displejem seker.

Klasické halloweenské melodie budou hrát se speciálními koktejly podávanými v hrncích s lebkami. Jedním z takových nápojů bude Ursula s Lillet Blond, vodkou, ginem, dřevěným uhlím a citronem. Nabídka jídel bude zahrnovat chlebovou pizzu, kuřecí špízy a phyllo zmrzlinu podávanou s datlovou fíkovou redukcí a karamelem. Pro ty v kostýmech bude Live Axe pořádat soutěž na Instagramu. Vítěz získá zdarma zážitek Live Axe.

Event-live-axe-halloween-nyc

(Silver skull and red rose wall display at Live Axe. Photo courtesy of Sarah Gartner.)

 

Fanouškovské fototgrafie

Halloween-sarkam-02Halloween-sarkam-03Halloween-sarkam-04Halloween-sarkam-01Halloween-sarkam-05Halloween-sarkam-07

~ děkujeme Šárce M. za aktuální fotografie (10/2022)

Foto

Fotografie ve vysokém rozlišení třeba na vaší plochu monitoru

Halloween-wallHalloween-wall-01

Halloween-wall-02Halloween-wall-03

Halloween-wall-04

Další obrázky 

Halloween-centralparkHalloween-market

Halloween-horror

Video

HALLOWEEN   2 0 2 3

HALLOWEEN   2 0 2 2

FACEBOOK URBANIST VIDEO ZÁZNAM ZDEHALLOWEEN   2 0 2 1

 

Procházka po tržišti Chelsea Market 10/2021

Halloweenské dekorace ulic a domů 10/2021

 

 

Halloweenské průvody z předchozích let

 

Obchody a půjčovny kostýmů, masek, dekorací

New York Costumes, Halloween Adventure newyorkcostumes.com

New York Costumes nabízí velký výběr kostýmů pro Halloween a další události. Najdete tu nedávné kostýmy (Batman, Iron Man…) a masky politiků (Obama, G.W. Bush, McCain…), paruky, make-up, doplňky a dekorace. Dokonce najdete kostýmy pro svého psa!
104 Fourth Ave. at 11th St., NYC

Abracadabra Superstore - abracadabrasuperstore.com

V supermarketu Abracadabra najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou halloweenskou párty: kostýmy, kouzla, gagy. Tento obchod je známý díky svým zákazníkům, jako jsou Michael Jackson a Keith Richards.
19 W 21st St. (btw. 5th Ave. & 6th Ave.), NYC

Spirit Halloween Superstore spirithalloween.com

Tento obchod pochází z řetězce specializovaného na halloweenské kostýmy. Nabízejí velký výběr kostýmů pro dospělé, děti, domácí mazlíčky… pro dospělé mají sexy kostýmy (policie, piráti, čarodějnice, čert…)
20 East Fourth Street, at Lafayette Street, NY
- 417 Fifth Avenue at 38th Street, NY

Creative Costumes creativecostume.com

Tento obchod vám umožní vytvořit a vyrobit si vlastní kostým. Líbí se mi jejich koncept „Creative Couples“. Můžete si pronajmout kostým odpovídající vašemu páru, například: Marie-Antoinette a Louis XVI, King Kong a Fay Wray, Marilyn Monroe a Joe DiMaggio… Půjčení kostýmu stojí mezi 50 USD a 350 USD na 48 hodin (plus 200 USD pro vratnou zálohu).
242 W. 36th St., 8th floor, New York

Frankie Steinz frankiesteinz.com

Frankie’s je ideální obchod, kde najdete kostým, paruky a doplňky pro vaši halloweenskou párty. Můžete si vytvořit svůj vlastní kostým a být jako Marge Simpson nebo římský voják…
24 Harrison St. (btw. Hudson St. & Greenwich St.), New York

Party City www.partycity.com

Tento obchod v NY pronajímá kostýmy za ekonomické sazby. Najdete tu tuny kostýmů a doplňků pro Halloween: Adamova rodina, piráti, duchové, Keltové… Najdete zde také výzdobu pro váš večírek, pozvánky na párty a bonbóny pro trick-or-treat.
38 West 14th Street between 5th and 6th Ave, NY

Screaming Mimis screamingmimis.com

Obchod s kostýmy ve vintage stylu po celý rok, od 1. října mění svou kolekci speciálně pro Halloween. Neváhejte a navštivte tento obchod.
382 Lafayette Street, New York

Zajímavosti z roku 2021

Tři základní školy ve státě New York zakázaly halloweenské kostýmy z úspěšné série Netflix Squid Game kvůli obavám, že by mohly oslavovat násilí. Školy v newyorské školní čtvrti Fayetteville-Manlius mají směrnice zakazující halloweenské oblečení s předměty, které lze interpretovat jako zbraně a ty, které jsou příliš krvavé nebo děsivé.

zdroj BBC

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew