Den Nezávisloti | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Den Nezávislosti

Den nezávislosti, 4.července / Independence Day, 4 July

Použité zdroje: Wikipedia.org , NewYork.com (anglicky)

................................................................................................................

Den nezávisloti je státní svátek a američané jej slaví od roku 1941. Teprve od této doby byl uznán 4. červenec jako federální svátek. Státní svátek oslavující přijetí Deklarace nezávisloti Spojených států dne 4.července 1776 druhým kontinentálním kongresem. 

Američané slaví tento významný svátek celý den. Oslavy obsahují přehlídky, společné grilování, celodenní pikniky, baseballové zápasy, soutěže a koncerty. Závěr dne zakončují ohňostroje a další soukromé i veřejné události.

Den Nezávislosti 2022

Reportáže a zprávy o přípravách a kde sledovat ohňostroj

Officiální stream televize NBC s hudebním doprovodem !

Video záznamy z živého vysílání i video nahrávky.

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavost k ohňostrojům

Zajímavost k ohňostrojům MACY's v roce 2014. Ohňostroje byli v roce 2009 poprvé přesunuty nad řeku Hudson u příležitosti 400. výročí Henryho Hudsona, který objevil cestu řeky Hudson. Hněvalo se mnoho lidí z Brooklynu, kteří si stěžovali, že New Jersey byl dán primární výhled, zatímco vnější čtvrtě New Yorku byli vyřazeni. Nyní se tedy po 5-ti letech opět vrací nad řeku East River mezi Manhattan a Brooklyn. Nad symbolické mosty Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge. (Zdroj: nydailynews.com)

14.4.2014 - Starosta Bill de Blasio oznamuje 38. ročník Macy's ohňostroje s návratem do East River:

Filmový tip na

DEN NEZÁVISLOSTI / INDEPENDENCE DAY (USA, 1996)

v hlavní roli Will Smith (Já, legenda) a Jeff Goldblum (Jurský Park)

 

Videoklip z filmu sestříhaný od nás si přehrajte zde:

Výběr fotek z filmu, více na našem Facebooku


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Sledování ohňostrojů přes internet

Živě sledovat dění v New Yorku, nejen na Den nezávisloti můžete odkudkoliv, díky webovýmkamerám ve vysoké kvalitě včetně zvuku.

Webové kamery nejdete zde: Web-kamery

Reportáž a informace z roku 2014, odkud můžete nejlépe vidět na ohňostroje - NBC New York

Oficiální informace MACY's přímo na jejich stránkách zde:

Independenceday-macys

Stream televize NBC 4 New York (omlouváme se, ale nepodařilo se nám najít funkční stream)


Televizní přenos NBC New York začíná 8 PM a končí v 10:30 PM. Ohňostroj začíná v 9:15 PM (našeho času ráno od 2h do 4:30, a ohňostroj začíná v 3:15)

Stream televize WABC-TV New York, nevím zda něco budou ukazovat, ale je to zpravodajský kanál, tak případně budou nějaké reportáže:

Eyewitness-news-banner

Hlavní web-kamera "Brooklyn Bridge" pro velkolepý ohňostroj MACY'S je zde: (po kliknutí na obrázek)

Webovou kameru si můžete raději spustit už dříve, nejspíš se bude už nejen na East River něco dít a připravovat. Pokud budete moci, sledujte i v průběhu večera. Jak bylo zmíněno výše, tak se slaví celý den ;-)

Independenceday-earthcamweb

Informace a zprávy aktuálně

Aktuality z oficiálních zdrojů: (pro rok 2019)

Uzavírky silnic a přípravy oslav a bezpečnosti

Nejlepší místa pro sledování ohňostrojů

Závěrečné přípravy 4.července 2019

 

Po ohňostroji vznikl požár Brooklynského mostu

Kde nejlépe sledovat ohňostroje

Ohňostroje budou vidět po celém New Yorku i okolo sochy Svobody ale ten hlavní MACY'S bude nad řekou East River mezi Manhattanem a Brooklynem. Nad Newyorskými mosty Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge. 

hvězdy - jsou lodě ze kterých se bude vystřelovat ohňostroj Macy's

OFICIÁLNÍ INTERAKTIVNÍ MAPA - KLIKNĚTE ZDE PRO OTEVŘENÍ

Independenceday-map

 Independenceday-fireforks

Independenceday-fireforks-nbc

Macy's ohňostroj 4.července - je nejlepší letní přehlídka zdarma. Tento rok je návrat ohňostroje na East River. 38. ročník - největší pyrotechnika v zemi - bude z Brooklynského mostu a ze člunů na vodě. Zde je seznam našich nejvyšších míst, kde se můžete dívat na ohňostroj. A pamatujte si - stejně jako většina velkých veřejných akcí v New Yorku, ranní ptáče dostane nejlepší místa. Lidé začnou přijíždět na 17.hodnu k získání nejlepších míst pro výhled a přehlídka začíná v 21 h.

Televizní diváci: Všechny oči budou koukat na ohňostroj, ale pokud se díváte z domova, budou všechny uši poslouchat hudební doprovod. Letošní NBC vysílání, které začíná ve 20 hodin, bude doplněno plnou řadou umělců, včetně hudebníků The Diva Jazz Orchestra a Charlie Daniels Band. Na počest 200. výročí "The Star Spangled Banner" a superstar z Broadwaye Idina Menzel bude zpívat národní hymnu.

Independenceday-nbcb

Brooklyn Bridge Park
Park Brooklynského mostu s výhledem na East River a Manhattan skyline je v každém ročním obdobíale pro rok 2014 a zábavní pyrotechniku pro 4.červenec ? Piers 1 až 6 bude hlavním územím pro sledování showUdělejte si tento den čas pro příjezd v odpoledních hodinách, aby jste se mohli rozléhat na trávníku v tomto krásně udržovaném parkukterý se rozprostírá od Manhattanského mostu podél břehu East River dolů k Atlantic AvenueV parku máte možnost outdoorové aktivity všeho druhuvčetně zelených stezek pro cyklistyjízdy v kajaku zdarma z loděnice, otevřený letní bazén, létání s papírovým drakem a dalšíJižně od Brooklyn Bridge, v blízkosti Dumbo a Brooklyn Heights
brooklynbridgepark.org

Brooklyn Heights Promenade 
Mnoho lidí bude mít stejný nápad, ale pokud budete moci ukořistit alespoň kousek chodníku na elegantní promenádě Brooklyn, jste připraveni. A spolu s davem zachytit spoustu fotek - budete mít závist všech svých přátel na sociálních médiích. Brooklyn Heights, Brooklyn
nyharborparks.org

FDR Drive and South Street Seaport
Postavte se na FDR Drive pod 59. ulici, která vede podél Manhattanu východního křídla na jeho jižním cípu, a na South Street Seaport sledujte zářící oblohu nad přístavem. Macy's a městští úředníci nastavili mnoho veřejnosti dostupných míst a přístupových bodů podél FDR a v historickém přístavu, které nabízí pohled z předních řad na akci. South Street Seaport, Fulton St. at the East River
southstreetseaport.com

Long Island City, Queens: Z Hotel a další
Pokud jde o výhled na Manhattan v čele s East River, Long Island City je úřadující mistr. Samozřejmě, že to se promítá i do hvězdného výhledu na ohňostroje East River. Počet hotelu nabízejí ubytování včetně Z Hotel NYC, který představuje Červené, Bílé a Výhledové balíčky (od $ 569 USD), který zahrnuje dvě noci v pokoji s piknikem 4.července na střeše Z, VIP přístup na střechu během ohňostroje, ve 2h ráno stylové koktejly a snídani v ceně. 11-01 43rd Ave., Queens
zhotelny.com

Williamsburg, Brooklyn: Wythe Hotel, Berry Park a další
Jediná věc, lepší než sledovat ohňostroj ze břehu Williamsburg? Přitom s koktejlem v ruce. Různé hotely a bary z Williamsburgu v blízkosti vody budou poskytovat pozorovací místa na jejich střechách, včetně Wythe Hotel a Berry Park.
Wythe Hotel: 80 Wythe Ave., Brooklyn, Berry Park: 4 Berry St.
wythehotel.com , berryparkbk.com

Den Nezávislosti 2021

Celá televizní show

 

Reportáže

 

Ilegální ohňostroje v Brooklynu - reportáž, která se nedá zveřejnit vložením na web, tak zde ODKAZ

 

Nejdříve oficiální upoutávka pro tento rok, pro který se vrací oslavy s ohňostrojem. Minulý rok byl kvůli COVIDu také zajímavý program a to průlety vojenských stíhaček a bombardérů (podívejte se níže)

Den Nezávislosti 2020

 Oficiální informace o oslavách a ohňostrojích najdete zde:

https://www.macys.com/social/fireworks/

Přeloženo z výše uvedeného zdroje:

K naději na světlejší budoucnost pro všechny a všude.

Společně oslavujeme sílu amerického ducha v New Yorku a po celé zemi.

Aby mohli Newyorčané bezpečně zažít letošní ohňostroje Macy's 4. července, aniž by vytvořili davy, byla každoroční podívaná představena jako série menších neohlášených ukázek v každé čtvrti New Yorku.

Letošní přehlídka bude oslavovat New York a Ameriku s velkolepou choreografickou přehlídkou s epickým hudebním doprovodem ! Nalaďte se na NBC v sobotu 4. července od 20:00 do 10:00 ET / PT nebo od 7:00 do 9:00 CT / MT a sledujte spolu s přáteli a rodinou.

Letošní hudební doprovod se představí mix popu a vlasteneckých hymen oslavující odolnost New Yorku během pandemie COVID-19. Hudební partitura vytvořená ve spolupráci s Hollywood Scoring bude zahrnovat speciální pozdrav americkým frontovým pracovníkům, kteří během této doby neúnavně sloužili našemu městu a zemi.

Interpreti: Amanda Gorman, Black Eyed Peas, Dr. Elvis, John Legend, Staff Sergeant Jeremy Gaynor, Tim McGraw, Young People's Chorus Of New York City.

---------------------------------------------

Přeloženo z článku zde (najdete tam videa)

Oficiální ohňostroje Macy's 4th July jsou zkráceny a rozděleny do čtvrtí a na více dnů v týdnu.

Pondělní noční přehlídka v Queens odstartovala sérii 5 minutových přehlídek v každé z pěti čtvrtí v průběhu celého týdne.

Přepracovaná pandemická verze ikonického ohňostroje ze července se připravuje na fantastické velké finále v Empire State Building.

V úterý bylo možné vidět show ze dvou míst: Dolní Manhattan a severní Staten Island.

A ve středu byli diváci v Midtownu na Manhattanu vystaveni show na Times Square.

Ve čtvrtek byly ohňostroje vystřeleny na hale Bronx Borough Hall.

Místa každou noc byla udržována v tajnosti, aby se zabránilo shromažďování velkých davů ke sledování.

----------------------------------------------

Independenceday-2020-flyover

Přeloženo z článku zde

V rámci oslav 4. července se uskuteční v sobotu nad New Yorkem vojenský nálet.

Vojenská letadla budou létat jen 1 000 stop (304m) nad panorama New Yorku.

Přelet je stanoven na 17:00 hodin

Vojenská letadla budou přilétat od severu podél řeky Hudson, přes most George Washington Bridge, na jih k Soše Svobody a poté směrem k úzkému mostu Verrazano Bridge.

Přelet bude sestaven z pěti vln, rozdělených o 15 sekund od sebe, a bude zahrnovat skupiny bombardérů US Air Force Thunderbirds, B-1, B-52 a B-2, stíhače letectva F-15, F-22 a námořní F-35s.

V I D E A

Long Island City, Queens NY. Filmed on June 29, 2020 at Hunter's Point South Park

Chelsea Piers (Hoboken, NJ Side). Filmed on June 30, 2020 at Hoboken, NJ

Filmed on July 1, 2020 at Times Square

Bronx Borough Hall, Filmed on July 2, 2020 near Yankees Stadium

Den Nezávislosti 2019

Timelapse z East River před ohňostrojem

Stream1 z TV NBC, s reklamou a informacemi, vystoupení interpretů,
ohňostroj s hudbou startuje v čase 1:28:00

Další videa ....

Přípravy

Den Nezávislosti 2018

Stream z TV NBC, s reklamou a informacemi, vystoupení interpretů,
ohňostroj s hudbou startuje v čase 1:34:45

Den Nezávislosti 2017

 

 

Den Nezávislosti 2016

Den Nezávislosti 2015

Zde pro vás najdeme a zveřejníme nejlepší videa z ohňostrojů a oslav z tohoto roku 2015.

 

 

Den Nezávislosti 2014 ohrožovala tropická bouře Arthur

2.7.2014, 7:42
Bouře v centrální části USA v úterý usmrtily další tři lidi. Způsobily záplavy, narušily leteckou dopravu a přerušily dodávky elektřiny statisícům Američanů, informovala agentura Reuters. 
Celý článek a zdroj zde:  Bouře v USA si vyžádaly mrtvé

"bouře Arthur, která se blíží k východnímu pobřeží USA může nabrat sílu hurikánu"

2.7.2014, 19:05
K východnímu pobřeží Spojených států se blíží tropická bouře Arthur, která zřejmě dosáhne síly hurikánu. Je to první pojmenovaná atlantická bouře v letošní sezóně a mohla by ohrozit plánované oslavy Dne nezávislosti. Podle meteorologických předpovědí největší nebezpečí hrozí Severní Karolíně.
Celý článek a zdroj zde:  Sezóna hurikánů začala, na USA se řítí Arthur

"Hurikán přinesl i mraky nad New York."

4.7., 8:09
Hurikán Arthur zasáhl v noci na pátek americké pobřeží mezi Cape Lookout a Beaufortem v Severní Karolíně. Oznámilo to Národní středisko pro hurikány (NHC) v americkém Miami. Milióny Američanů žijících na východním pobřeží USA se v předvečer národního svátku chystaly na dopady řádění živlů.
Celý článek a zdroj zde:  První letošní hurikán zasáhl USA

 

VIDEA

Brooklyn Bridge:

Brooklyn Bridge z druhé strany:

Pohled z New Jersey:

Vystoupení - Enrique Iglesias:

Den Nezávislosti starší ročníky

Světelná show na Empire State Building:

Další (dlouhá videa, 25 minut):

 

Vystoupení Kate Perry:

Speciální foto příloha ;-)

Independenceday-statueid

Statue Of Liberty & Independence Day | Jack Dawson 

Independenceday-usflag

Den Nezávislosti 2023 - připraven

SLEDUJTE ŽIVĚ WEBKAMERY A STREAMY ZDE:

 

WORLD TRADE CENTER by Earthcam  |  STATUE OF LIBERTY by EARTHCAM

MIDTOWN MANHATTAN by EARTHCAM

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodgFlixbusSmarty160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew