Radynacestu.cz | NEW YORK

Na návštěvě v CK Rady na cestu

Na návštěvě v CK Rady na cestu, Praha

"Na kafe s průvodcem - New York"

datum akce: 24. dubna 2019
článek zveřejněn: 28. dubna 2019
autor: DavidW
foto: Rady na cestu + DavidW

Fanoušci, kteří nás sledují na facebooku v naší skupince, tak asi víte, že jsme se zúčastnili akce "Na kafe s průvodcem - New York", kterou pořádala cestovní kancelář - Rady na cestu, na pobočce v Praze.

Jako organizátor naší akce "setkání fanoušků New Yorku" se vždy snažím najít a pozvat i nějaké speciální hosty. A když už náš fanclub spolupracuje s CK Rady na cestu, tak jsem je také pozval. Byl jsem informován, že na termín setkání jsou průvodkyně "Rady na cestu" na zájezdech a nebo až v Ostravě, kde mají také pobočku, takže by to měla paní průvodkyně z Ostravy za námi do Mariánek docela daleko.

Zajímavost - akce "Na kafe s průvodcem - New York" vznikla na základě našeho "Setkání fanoušků New Yorku 2019", kterou připravujeme na 25. května 2019.

"Na kafe" jsem se telefonicky objednal, domluvil si čas na 15.hodinu a pro jistotu oznámil 3 účastníky. Nakonec se nikdo nepřidal a za fanclub jsem vyrazil z Karlových Varů do Prahy sám, ale i přesto se mi výlet i cíl výletu vydařil a splnil mé očekávání, ikdyž jsem měl trochu obavy, jak to bude probíhat a zda nebude váznout diskuze z mé strany s paní průvodkyní. Prostě jsem si nedokázal připravit otázky na paní průvodkyni :-)

Na místě jsem byl za 10 minut 15h (Vítězné náměstí, Dejvická pasáž, Praha), zaklepal jsem na vstupní dveře do CK a přišla mi otevřít sympatická slečna, která mě určitě hned poznala a věděla, že jsem David z fanclubu New York. Uvítala mě v Rady na cestu, u recepce (foto v úvodu článku) a nabídla kávu, čaj nebo vodu. V ten den bylo nádherné počasí, sluníčko a modré nebe bez mráčku, tak jsem poprosil o vodu (byla s plátkem citronu). Ještě jsem byl informován, že paní průvodkyně má ještě klienta, tak ať chvíli počkám ... kvůli New Yorku bych čekal klidně i dlouhou chvíli :-) Slečna mi přinesla aktuální katalog inspirace 2019 i 2018 a leták New York, aby mi čekání uteklo a mohl se inspirovat. Nabídla mi ještě, že se můžu přijít informovat na aktuální termíny zájezdů a zjistit informace třeba po skončení schůzky s paní průvodkyní.

Po krátké době vyšel klient a paní průvodkyně, kterou jsem hned poznal podle fotografie výše. Pak jsme zalezli do větší místnosti (foto níže) a zasedli ke stolku s notebookem, letáky a mapami k New Yorku. Také jako slečna na začátku, mě i paní průvodkyně uvítala a čekala, že budeme 3. Vysvětlil jsem, že jsme měli být alespoň 2, ale bohužel to nikomu nevyšlo z důvodu práce.

Na úvod se mě paní zeptala, co mě k nim přivádí a jaké mám z této schůzky očekávání. Řekl jsem: Chtěl jsem se na vás přijet podívat a více poznat Rady na cestu. Získat nějaké tipy k New Yorku.

Potom paní zajímalo, jestli jsem už byl nebo se teprve chystám do New Yorku. Krátce jsem se zmínil o mé první návštěvě NY, když mi bylo 12, ale že si toho moc nepamatuji. To jsme tam byli s maminkou, která byla pozvaná od klienta, maminka pracovala u Českých aerolinií. Potom jsem dodal, že jsem byl minulý rok v září 2018 v New Yorku na 21 dní.

Na to mi paní řekla, že v tom případě asi budu dávat já tipy do New Yorku pro ní a ne ona mě :-)

Dále jsem prozradil, že plánuji další cestu do NY v květnu 2021. To paní překvapilo, že tak dopředu plánuji, tak jsem jí říkal, že s plánováním jsem začal už šetřit.

Na otázku, jestli bych příště s cestovkou nebo sám, jsem odpověděl, že nejspíše sám, že se budeme už jen tak potulovat i v zákoutích a hlavně procházet Central Park křížem krážem.

Video o průvodkyni New Yorkem - paní Radce Šímové

Po té mi paní začala ukazovat na jejím notebooku fotky z května, když tam byla se svým zájezdem. Zmínil jsem se, že jsem nestihl Central Park při návštěvě 2018, tak jsme probrali nějaké tipy kolem něj i doslova a to ohledně muzeí kolem parku, kterých je tam spousty.

"Muzea mají v určité dny dobrovolné vstupné. Běžné vstupné se kupuje v automatu, ale dobrovolné vstupné musíte jít k okýnku, kde zaplatíte pokladníkovi dle svého uvážení a ten vám vydá vstupenku."

Mimo jiné jsme probrali ubytování, filmová místa v NY, do kterého patří i Central Park, apartmán ze Sexu ve městě, apartmán a fontána ze znělky Přátelé.

"Zájezdy s Rady na cestu nejsou ve velkých skupinách, připravují se pro menší skupinky do 25 lidí, pro New York je to do 18-ti, ale když se např. přihlásí tří členná rodina a dítě je 19., tak samozřejmě dítě nevyřadí ze zájezdu."

Pak jsem se chtěl podělit o své zážitky z NY, zmínil jsem, že pro mě je New York priorita a smile takže když si moji spolucestovatelé půjčili auto na výlet mimo něj (do Niagara a Kanada), tak jsem zůstal v NY na 2 dny sám. Vyprávěl jsem jeden večer, jak jsem se šel podívat do obchodního domu Bloomingdales, kde pracovala Rachel ze seriálu Přátelé, tam jsem byl asi 1 hodinu před zavíračkou, tak jsem to proběhl. Pak jsem se vydal na filmové místo k filmu Lásce na stopě / v originále Serendipity, a restaurace s názvem Serendipity 3. To prý nezná, tak jsem nabídl ukázat fotografie v notebooku, který jsem měl sebou a napěchovaný fotkama z New Yorku. Paní byla nadšená a chtěla se určitě na fotky podívat, řekla že si to mám zatím připravit a odskočila si něco vyřídit ....

..... než se vrátila, tak jsem stihl připravit notebook i pár letáků a vizitek s jednou pozvánkou na setkání fanclubu. Pokračováním schůzky bylo předání zmíněných tiskových materiálů a paní po shlédnutí letáku hned věděla o co jde, že si ještě před tím, než pracovala u CK, hledala informace před svou soukromou cestou do New Yorku a můj web byl mezi prvními zobrazenými ve vyhledávači. "Tak to jste Vy, kdo to všechno dělá, a máte tam toho opravdu hodně :-)" řekla.

Davidw-profile

Potom jsme se vrhli na fotky, začal jsem Bloomingdales a pak Serenedipity, fotky z venku i zevnitř, včetně filmového plakátu, který vysí u vstupu a jak si dávám pohár, který měli Kate Beckinsale a John Cusack ve filmu. ... Paní si hned zapsala název a že si tam určitě zajde až bude příště v New Yorku, a jak zmiňovala na začátku, tak je to pravda, že tipy budu předávat já jí a ne ona mě :-)

Moje fotka (výše) na ploše monitoru notebooku se moc líbila, tak jsem vysvětloval odkud je focená a řekl jsem, že to byl den z největšího zážitku v NY, vyhlídkový let helikopterou. To už uplynulo dost času z naší schůzky a po mě měl přijít další klient, tak jsme museli fotky projet rychleji. Vzal jsem to od fotky, kdy helikoptera vzlétla a bylo vidět New Jersey a v pozadí Manhattan a postupně, kdy jsme byli přímo nad mrakodrapy a pohled směrem k soše Svobody. A když na snímku byli vidět botičky a kolínko slečny spolucestovatelky, tak jsem dodal, že jsme si objednali helikopteru bez dveří :D  To bylo nadšení ;-) a hned také chtěla informace, že jí to opravdu láká a chce zažít, ikdyž první reakce "na let bez dveří" nebyla tak jistá ;-) Vysvětlil jsem bezpečnostní pravidla, briefing a podal informace o společnosti FLYNYON i odkázal na článek na našem webu.

Radynacestu-nakafe4-materialy

Tím skončilo naše hodinové setkání, ale věřím, že by došlo určitě na spoustu dalších předaných i získaných tipů .... ještě jsem dostal objednané katalogy Rady na cestu - inspirace 2019 a pár letáků New York a malé samolepky Rady na cestu, které budu mít připravené na našem setkání fanoušků - tak koukejte dorazit základní info / souhrn informací kde budou i fotky a hodnocení akce po skončení.

Na závěr to hodnotím jako příjemné setkání a opravdu individální přístup ke klientovi. S paní průvodkyní bych si dokázal o New Yorku povídat ještě pár hodin navíc.

Rady na cestu - organizují nejen tyto setkání, ale i besedy, které jsou také vždy tématicky zaměřené na určité zájezdy. Doufám, že se brzy objeví další akce na téma New Yorku a já případně i vy budeme moci strávit další hezké setkání.

Pokud jsme vás nalákali tímto článkem na cestování s cestovní kanceláří Rady na cestu, a to nejen New York, tak se podívejte na nabídku zájezdů zde:

Radynacestu.cz - zájezdy pro cestovatele

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew