Radynacestu.cz | NEW YORK

Nejhezčí vyhlídky na New York..

Radynacestu-nejhezcivyhlidky-3-sol-s

4 NEJ vyhlídky na New York

přidáno: 30. ledna 2018
autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz
zpracoval: David W.

Mít tak New York jako na dlani! Tohle přání rozhodně není nesplnitelné, naopak. Při návštěvě atraktivní metropole si alespoň jednu z nezapomenutelných vyhlídek nenechte ujít. Každý si tu svou najde, ať už jsou jeho kritéria jakákoliv: aby byla nejznámější, aby byla unikátní, aby byla skutečně VIP, aby nebylo nutné utratit majlant za vstupenku… Vybírat je rozhodně z čeho. Tady jsou čtyři TOP vyhlídky, které rozhodně vezměte v potaz.


1. Empire State Building

Empire State Building je neodmyslitelnou dominantou New Yorku, patří mezi nejznámější mrakodrapy na světě a ze svých horních pater poskytuje nezapomenutelnou panoramatickou vyhlídku. A že jsou horní patra skutečně v mracích! Budova je vysoká 443 metrů, po dobu více než čtyřiceti let byla dokonce nejvyšší budovou světa.

Mrakodrap má celkem 102 pater, přičemž první veřejnosti přístupná vyhlídková terasa se nachází v 86. patře a další přímo ve 102. Návštěvníky na ně samozřejmě vyvezou výtahy, ovšem sportovci se klidně mohou přihlásit na každoroční závod Empire State Run-up a 1860 schodů odzdola až nahoru vyběhnout.

Z nejvyššího patra je při dobré viditelnosti vidět až do vzdálenosti 80 km. Rozhodně se pokocháte vším, co vám bude ležet přímo u nohou, a to včetně newyorských trháků Central Parku, Brooklyn Bridge, China Town, One World Trade Center, Sochy Svobody a mnoha dalšího. Nainstalované dalekohledy jsou samozřejmostí.

Radynacestu-nejhezcivyhlidky-3-sol-s

2. Socha Svobody

Newyorský trhák a patrně nejznámější socha světa – to je Socha Svobody. Obdivovat ji zvenčí, z vyhlídek, z dálky i zblízka je zážitek, ale co takhle podívat se i do jejího nitra a spojit to navíc s vyhlídkou z její koruny? Naskýtá se z ní překrásná podívaná mimo jiné na celý Manhattan.

Do koruny Sochy Svobody se sedmi paprsky, které mají symbolizovat svobodu vyzařovanou přes sedmero moří do sedmi kontinentů, vede točité schodiště. Abyste se dostali na vyhlídku, budete muset zdolat 171 schodů. Celá socha s pochodní v pravé ruce a Deklarací nezávislosti v levé měří včetně podstavce 93 metrů.

Dostat se na Liberty Island, z něhož se socha tyčí, i do podstavce sochy, není příliš náročné. Dostat se ovšem až do koruny, to chce trochu štěstí a hlavně dlouhé plánovaní. Počet návštěvníků za hodinu je totiž velmi striktně omezen. Pokud chcete býtmezi vyvolenými, rezervujte si vstupenky i několik měsíců dopředu.

3. Top of the Rock

Top of the Rock je velmi lákavá vyhlídka z budovy GE Building, ústředního mrakodrapu komplexu devatenácti obchodních budov Rockefeller Center. Výtah vás za jednu minutu vyveze do nejvyšších pater, kde se návštěvníkům přístupné vyhlídkové plošiny rozkládají hned ve třech patrech. Poslední je sice „pouze“ v 70. patře a tedy ani ne tak vysoko, jako je nižší vyhlídka v Empire State Building, ovšem i kdybyste si mohli dovolit pouze jednu vyhlídku, Top of the Rock rozhodně nezatracujte.

Oproti Empire State Building totiž leží severněji a tudíž nabízí nádherný výlet na celý rozlehlý Central Park. Krásně si prohlédnete severní část Manhattanu a New York vám bude ležet u nohou. Další plus ocení zejména vášniví fotografové dychtící po těch nejlepších fotkách. Třetí vyhlídkové patro je totiž bez skel, a tedy bez rušivých odlesků. Dalekohledy ani tady nechybějí.

Dechberoucí vyhlídkou se pokocháte ráno, v poledne i večer a jedinečný zážitek to bude také po setmění, kdy se New York pod vámi doslova rozzáří. Otevřeno je do půlnoci. Nejen ti nerozhodní jistě ocení možnost připlatit si asi patnáct dolarů a nechat se na Top of the Rock vyvézt hned dvakrát – třeba za denního světla a znovu po setmění. Tomu se říká výzva.

4. Z helikoptéry

A teď něco opravdu exkluzivního - New York si i jako turisté můžete prohlížet z okének helikoptéry. Vyhlídkové lety nad městem tu pořádá hned několik společností, každá z nich nabízí několik okruhů v různých cenových relacích. Za exkluzivitu se platí, proto si tentokrát budete muset šáhnout hlouběji do kapsy: nejkratší okruhy trvající maximálně čtvrt hodiny vás vyjdou přibližně na dvě stě dolarů za osobu.

 V helikoptéře vás kromě pilota, který se obvykle chopí i role průvodce nad městem, bude čtyři až šest. Některé společnosti mají v nabídce i soukromé VIP lety. Startuje se obvykle z pobřeží Manhattanu. New York se vám ukáže v celé své kráse včetně charakteristické mřížky z ulic, Páté Avenue a Brodway. Proletíte se nad Manhattanem i nad Sochou Svobody. Držte se, vzlétáme!

 320x100.jpg

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew