Články s Newyorčany | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Jules Rico - moderátorka v rádiu

Jules-02

 

Pro můj první rozhovor na tento web, jsem si vybral ženu, která mně v mnohém inspirovala a jejíž šou je nedílnou součástí mé studie angličtiny v sekci podcastů a to již několik let.

Nejde jen o probírání vážných témat, ale také o skvělou společnost, která zpříjemní večery, včetně toho, že se snažíte nesmát nahlas, abyste neprobudili dům. K tomu se patří přičíst příval zajímavých hostů. Jediné, co by snad někoho mohlo trochu odrazovat je specifičnost zaměření, ale nemusíte být zrovna queer abyste tento pořad měli rádi.

No a samotné rádio skýtá pestrou škálu možností. Komu toto nesedí může na něm najít něco jiného. Nebudu to protahovat. Dámy a pánové úžasná Jules Rico z WHCS rádia – Where Hunter College Speaks.

Jules-02

Otázky a odpovědi :

1) Pracuješ ve WHCS radiu a jsi producentkou a moderátorkou pořadu 'Rainbow Notes', správně? Můžeš nám prosím o radiu a hlavně o pořadu říct více ? My v Česku nic takového nemáme.

Rainbow Notes NYC je tvořen mnou a Gabrielem od roku 2017. Oba taky pořad spolu-produkujeme a uvádíme na WHCS v NYC. Myšlenka zrodit RN NYC vzešla z potřeby vídat se v médiích, tedy z potřeby vybudovat jakýsi prostor pro zvýraznění queer hlasů. Jedná se o show tvořenou Queer lidmi pro Queer lidi. Měli jsme to štěstí, že naši malou show navštívili důležití lidé, třeba lidé z Black Trans Media, queer aktivisté a umělci jako T.S. Candii, Dusty Rebel a nebo Jessica Mitrani, abych jmenovala alespoň některé.

Julesgabriel

2) Narodila jsi se v New Yorku? V jaké městské části žiješ? Co je nejlepší a naopak nejhorší věc na tvé čtvrti? Je tu něco na co jste hrdí?

Narodila jsem se a vyrůstala v Queens v New Yorku ! Dle mého názoru (ostatní by mohli se mnou souhlasit) Queens je jedno z nejlepších čtvrtí na světě. To, co ho dělá nejlepším je rozmanitost jeho lidí. Síla a úžasné schopnosti komunit imigrantů, díky kterým se Queens stal vroucím kotlem světa. Horší už to je s (policejní) kontrolou a ochranou v těchto komunitách a nedostatek vládních zdrojů.

3) New York je plný životních příběhů a ty při své práci mluvíš s lidmi. Je něčí příběh, který tě nejvíce chytil za srdce?

Tohle je hodně těžká otázka, jelikož to je jako kdyby ses ptal na to, které je tvoje nejoblíbenější dítě ! Domnívám se však, že když jsme měli tu čest hovořit se Sashou Alexandr a Olympií Perez z Black Trans Media, byl to jeden z největších zlatých hřebů Rainbow Notes NYC. Jejich příběhy mě inspirovaly, a protože jsem svědkem jejích růstu a upevňování postavení, jsem v úžasu z jejich síly a odvahy a jsem neskutečně vděčná, že jsem je potkala.

4) Jaký je život LGBT a queer osob v New Yorku? Je z nějakého důvodu těžký? Co ho dělá lehčím?

To je slušně nabitá otázka... Myslím, že to záleží na tom, koho se zeptáš a já mohu mluvit pouze ze svých zkušeností Queer Cis-ženy, jsou jen moje vlastní. Jako žena, která pochází jako bílá, i když jsem Kolumbijka, můžu říct, že život v NYC je problematický, to přinejmenším. Existuje tu mnoho nevýhod, jako nedostatek ochrany zaměstnání, násilí, bezdomovectví a nerovnost, které trápí LGBT + queer komunitu v NYC.

Cítím, že je to o něco jednoduší, když zde existuje jakási svoboda, kterou jinde nemusí být možné zažít. Na jiných místech tě může odsoudit k smrti i tak jednoduchá věc, jako je držet ruku svého partnera, zatímco v New Yorku jsme svobodní milovat toho, koho milujeme a v tom je ta síla. Taky ta síla spočívá v komunitě a její soudržnosti, kde můžeme společně bojovat za Queer Liberation (Queer Osvobození) nebo prosazovat spravedlnost Black Trans Lives (Životy černých trans osob). To jsou věci, které usnadňují pokračování v boji za to, aby naše práva byla vnímána jako lidská, nikoli jako ostatní.

5) Co je tvůj nejstrašidelnější zážitek v New Yorku? A co nejúžasnější?

Nech mě se zamyslet... Jedním z nejúžasnějších zážitků, které jsem zažila, se stal v létě 2012. Bylo hodně horké a většinu času z něho jsem trávila na St.Mark's place v baru s názvem „Grassroots“. Sešli se tam lidi opravdu odevšad, to místo oplývalo něčím magickým, co si ponechávám jako drahé v mém srdci.

Pokud jde o nejstrašidelnější zažitek, Myslím, že asi bude tohle: jednu noc jsem pracovala na noční směně a rozhodla jsem se jet vlakem ve 3h ráno. Když jsem vešla na stanici pod Wall Street, byla úplně prázdná! Dveře do metra byly napůl otevřené, bez jakékoliv cedule o uzavření, cítila jsem se tak vyplašená, že jsem běžela nahoru a vzala taxík.

6) Co víš o Česku?

Budu-li upřímná, nic moc. Ale přidám si ho na list míst o kterých by bylo fajn vědět víc :)

7) Jaké je tvoje nejoblíbenější místo v NYC? Jaká věc je pro New York nejtypičtější? Jako jídlo, chování, slovo, cokoliv. Co NYC má, ale žádné jiné město už ne?

Jedno z mých nejoblíbenějších míst v NYC je Staten Island Ferry, je to jedno z míst, kam mohu chodit opravdu přemýšlet.
Jedna z nejtypičtějších věcí Newyorčanů je říkat "Yerr", existuje tu rčení: " A Yerr never goes unanswered in New York [city]" Je to kulturní zážitek, který spojuje lidi.

A jídlo? New York je jedno z nejrozmanitějších potravinářských měst na světě ! Zde můžeš získat cokoli. Je to jedna z věcí, které na NYC miluji, a to, co nás odlišuje. Je to také připomínka toho, že není žádné jiné místo jako NYC.

Jules-01

zpracoval : David W. | autor článku : Kaei  | 13. června 2020

odkazy k článku:  WHCS radio  |  Jules Rico FB  |  Rainbow Notes NYC FB

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Poslouchej New York

Youtube Music PlaylistSpotify Playlist

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew