Články s Newyorčany | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Corey TuT - hudebník

Corey_2018

Můj říjnový výlet do New Yorku se blíží, mám ho teď plnou hlavu a protože se nejedná o nic menšího než návštěvu velmi speciálního přítele, Newyorčana, který by pro vás mohl být zajímavý, napadlo mě se s vámi podělit o pár řádků a něco vám ohledně mého průvodce napsat. Ono totiž nejenže miluje Velké Jablko jako já (my), ale také figuruje na newyorské hudební scéně jako tamní nezávislý umělec.

Asi si říkáte, jak se stane, že obyčejný český charitní dobrovolník získá za kamaráda muzikanta z Velkého Jablka. Cesty života jsou nevyzpytatelné a nevíte, co přinesou, krom toho já se toužím do NYC podívat už od útlého dětství. Moje sestřenka nedávno poznamenala „Víš, to je asi osud.“ No, Státy jsou veliké, získat kamaráda z jakékoliv jejich části, ale byl to právě New York, tak či onak, některé místa nás mohou přitahovat jako magnety, netušíme proč a zdá se jakoby všechny naše kroky byly vedeny právě tam. Můžeme to nazývat osudem nebo čímkoliv jiným, každopádně Corey Tut jeden z mála lidí, kterých si vážím nejvíce na světě a pojímá mě velký vděk, že ho ve svém životě mám. Naše přátelství mi hodně dalo, je to statečný a silný muž, který si prošel velmi nelehkými okamžiky a bravurně se s nimi popasoval. V mnohém pro mě platí za velmi prospěšný vzor, mimo to, je muzikantem, který dělá hudbu poctivě a srdcem a pro lidi, což v dnešní době opravdu patří mezi něco docela vzácnějšího.

Skladba Hangman:

S Coreyho hudbou mě vlastně seznámil jiný tvůrce taky žijící v New Yorku, filmař, jemuž Corey roky poskytuje skladby pro jeho snímky a znají se bez mála třicet let.  Po vzhlédnutí DADDY u mě převládla silná potřeba dohledat si víc dalších písniček. Všechna dosud vydaná alba mě oslovila. Punkrockové „Everything“ (2008) mi vlastně přišlo jako dárek za přihlášení k odběru novinek skrze   Coreyho stránky. Nikdy by mě nenapadlo, že se naučím poslouchat tenhle žánr. Zmíněný herec a režisér mi pak navrhl, že si Coreyho vezme sebou do Česka, moje odpověď byla samozřejmě kladná, takže jsme se mohli setkat i osobně. Už od chvíle, kdy jeho vysoká postava vyčnívala z davu na tom našem malém vlakovém nádraží a do přicházejícího šera doslova zářily jeho tmavě sytě modré vlasy mi bylo jasné, že mi tenhle chlápek přiroste k srdci stejně jako jeho tvorba. Vycházela z něj velmi příjemná pozitivní energie a nějakým způsobem mě uklidňoval, leč mě docela zužovala nervozita z toho celého prvního setkání. To se psal listopad 2017.  Oba umělci spolupracovali již na šesti filmech, nejnovější „All Male, All Nude (2): Johnsons“ bude mít premiéru 15. září 2019.

Skladba Goodbye živě ve Svitavách (září 2018):

Sice tu hovořím o punk rocku, ale u Coreyho si nemůžete být jistí ani barvou vlasů, kterou bude mít příště až se zase uvidíte a jeho diskografie je pestrá na žánry a styly a všechny mu velmi sluší. Každé jeho album je diametrálně odlišné.

„Poměrně rychle se začnu nudit, takže zkouším často něco nového, ale v podstatě se jedná pořád o ten stejný proces psaní. Vlastně v tom není rozdíl, podstata vzniku je vždy stejná. Možná to není úplně dobrý nápad z hlediska toho, že si mě pak posluchači nemohou jako umělce zařadit do jednoho žánru, ale já musím skládat podle toho, co cítím, čím jsem, co mi zrovna činní potěšení a co mě zrovna zajímá.“ Uvedl v jednom z rozhovorů.

Zažil i dobu, kdy byl nucen doslova popřít sám sebe, aby mu skladby společnosti třeba neodmítli vydat. Nechce se k téhle Sofiině volbě vracet ani dopouštět, aby se tohle opakovalo. Podle něj by umělec měl správně být hlavně sám sebou, aby jeho tvorba byla upřímná a poctivá. Taky se nedá dlouho vydržet ve stavu popírání sebe sama a vlastně sebeobětování pro činnost, kterou milujete a která vás naplňuje. Je nesmírně vděčný, že vše dopadlo dobře.

Nový remix, pro skladbu: Heart Is A Drum z alba „Sparks“:

První skladbu složil už v osmi letech „Samozřejmě to byl hit.“ okomentoval tuto skutečnost se šibalským úsměvem, když se ho jednou ptali, co na to říkali u něj doma. Ovšem svého prvního řadového alba („Everything“) se však dočkal až po pár letech v branži, v roce 2008, ano o něm padla zmínka už nahoře. „Bylo pro mě velmi terapeutické a já jsem rád, že  mám stále ve svém katalogu. Ale už jsem hodně jinde. Bylo zvláštní, zase po letech všechny ty skladby znovu slyšet. Těžko poznávám toho člověka, který je složil.“ řekl mj. v příspěvku na svém facebooku, který věnoval k výročí vydání desky. Následovala totiž po těžkém životním období a odstartovala trnitou cestu ven z něj.

Akustická verze původně elektronické „Surrender“:

V poslední době se Corey věnuje elektronické taneční hudbě, kterou skládá i produkuje alba jiným nezávislým umělcům a jednou týdně dělá DJ v jistém newyorském podniku. I tak je každé album naprosto jiné a oplývající jinou atmosférou. To však neznamená, že se Corey vzdal akustického hraní úplně. Má v oblibě transformovat nové písničky do akustické verze jen s kytarou, které jsou naprosto fantastické, hrává je na živých vystoupeních.

„Nikdy jsem nepřestal mít rád hraní akustiky a vždy mě bude bavit, má to své specifické kouzlo. Navíc si lidé můžou říct, že jde jen o stupidní duc duc duc songy, ale v tomhle případě taky víc vynikne fakt, že taky mají hlubší text než se může zdát. Ani texty nešidím, ty však v elektrické verzi jaksi zanikají.“

Titulní skladba „Chasing Down The Bedlam“, k filmu DADDY (ČSFDIMDB)

U těch akustických vystoupení ještě zůstanu. Corey je skromný muzikant dělající hudbu hlavně pro lidi. Pamatuji si, jak byl při svém prvním koncertě u nás ve městě upřímně vděčný i jen za šest nebo sedm posluchačů.

Byl bych spokojený i kdyby přišel jen jeden člověk, pokud by mu moje hraní zlepšilo den a přineslo mu příjemný zážitek a tak. O tom to přece je, proto to dělám.“ Pověděl mi později.

Což mi připomíná, že druhý koncert vyšel lépe, dorazilo jedna třicet lidí, obě strany byly naprosto nadšené. Vybavuji si, že pár hodin před tím, Corey tiše brnkal činčile (foto níže) v denním centru pro osoby s mentálním postižením, kde dělám dobrovolníka. Stála na svém domečku ve své kleci a upřeně bez hnutí na něj koukala a vypadala naprosto spokojeně. Ano, zahrál i našim klientům, den předem, přímo v centru. „Bylo úžasné hrát v denním centru, protože jejich reakce byly tak čisté a necenzurované. To opravdu ukazuje sílu hudby.“ řekl v jednom kratičkém rozhovoru o první návštěvě pro český fanblog.  Minulý rok se do centra rád vrátil, udržují vzájemný kontakt a všichni se těší na třetí návštěvu.

Corey_2018-09_03

Co se Newyorčanovi v Česku nejvíc líbilo? Byl unesený s Litomyšle a i například tím, jak jsou Svitavy barevné, vlivem různorodosti fasád budov.

Starší záznam: „Not Leaving“ live:

Ale vraťme se zpět do Velkého Jablka, protože to je to, o oč tu v klubu hlavně běží, o těchto věcech si můžeme popovídat jindy.  „Celkem jsme se stěhovali, ale až v New Yorku jsem konečně cítil, že jsem doma.“ Připadá mi, že žije v dokonalém souladu s městem a v jeho rytmu, což je často dost patrné. Je spontánní, akční a svým způsobem pořád v pohybu, lehce se přizpůsobuje změnám. Má řidičák, ale po městě se pohybuje většinou na kole. „Ano, můžu řídit auto, ale nemám ho, jako ostatně většina Newyorčanů, v našem městě totiž není moc praktické.“ Odpověděl během chvíle vyhrazené pro otázky v denním centru u nás.  Turistika po New Yorku patří mezi Coreyho další koníčky, žije s Lolou, kočičí společnicí v Jackson Hights. Potvrdil mi, že Velké Jablko má vlastně své vlastní tempo a skutečně nikdy vlastně nespí v několika významech toho slova.

Přátelé, o tomto muži by se dalo napsat mnohem více řádků, možná by se tento článek či co je to, dal brát jako jakýsi úvod do tématu. Na příště se mohu pokusit o nějaký rozhovor, když budete chtít, což by bylo asi záživnější a lepší, nepohrdnu otázkami a nápady na co byste se Coreyho chtěli zeptat vy. Všechny svá alba hudebník poskytuje k poslechu zdarma na své webové stránce.

Pokud vás zajímá Corey více, navštivte CZ BLOG a určitě nám napište dotazy, které pro vás zodpovíme po našem rozhovoru s Coreym a to do konce tohoto roku 2019.

>> CZ BLOG COREY TUT <<
Czblog-corey-nycfc


KONCEM ROKU 2019 SE MŮŽETE TĚŠIT NA AKTUALIZACI ČLÁNKU,
VČETNĚ ODPOVĚDÍ NA VAŠE DOTAZY PRO COREYHO

POKUD MÁTE TAKÉ MOŽNOST NAPSAT ČLÁNEK A ROZHOVOR S LIDMI Z NYC, TAK NÁM NAPIŠTE

N A P S A T    Z D E


FOTO PŘÍLOHA - 2017 listopad - Svitavy, Kino Vesmír

Corey_2017-11_01Corey_2017-11_02

 Corey_2017-11_03Corey_2017-11_04Corey_2017-11_05

FOTO PŘÍLOHA - 2018 září - Praha, klub Friends

Corey_2018-09_01Corey_2018-09_02

 

Já osobně se budu těšit na vaše dotazy, na které byste se G chtěli zeptat. Jsme tu klub New Yorku, tak klidně k tomu otázky směřujte, ale nebudeme se bránit ani nějakým jiným.  ~ autor článku Kaei

 

zpracoval: David W. | autor článku a foto: Kaei |  17. srpna 2019

Corey online: www.coreytut.com , Youtube , Soundcloud , Facebook , Instagram , Twitter

CZ Blog ,  Zmínka o našem fanclubu a tomto článku na CZ blogu zde

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Poslouchej New York

Youtube Music PlaylistSpotify Playlist

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew