Články redaktorů | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Mám hlad aneb jídlo tady a teď.

Streetfood-01

(07.03.2015 ~ Adélka)

New York je místo, kde najdete všechno. A zahrnuje to i jídlo, samozřejmě.

Znáte to. Chodíte celý den venku, procházíte ulice, památky, muzea, whatever, a dostanete hlad. Nechce se vám jít na velké jídlo do restaurace, protože to si necháváte na večer. Co teď? Přemýšlíte, zda využít stánků na ulici? Dát si pizzu nebo hamburger v tom malinkém bistru? Já říkám ANO! Buďte adventurous a nebojte se vyzkoušet nevyzkoušené!

Pouliční stánky

V těchto stáncích, kde musíte ovšem platit pouze hotově, si můžete dát skvělý veliký horký preclík – New York Pretzel. Nezdá se to, ale takový preclík vás docela zasytí. Nečekejte nic křupavého. Další věc, kterou prostě MUSÍTE ochutnat, je hot dog. Já vím, my v ČR přeci taky máme párky v rohlíku. Jenže tenhle hot dog je trošku jiný. Je výborný. Dejte si dva a vydržíte až do večeře. Je libo kysané zelí k hot dogu? Není problém. V těchto pouličních pojízdných stáncích si jen dejte pozor na cenu, prodejci poznají na první pohled, že jste turista, navíc když promluvíte, uslyší akcent a budou se vás snažit natáhnout. Rozhodně za dva hot dogy neplaťte víc než $8.

DELI

V těchto obchodech si většinou sami namícháte, co chcete jíst – od zeleninového salátu přes polívku a ovoce k rýži, těstovinám apod. Většinou se platí za gramáž, tedy za libry (jak mi chybí metrický systém!). Obvykle platím za plný box kolem $10 a namíchám si opravdu všechno, na co mám chuť. Zrovna tak si v DELI můžete dát sandwich na míru, tedy sandwich, ve kterém bude jen to, na co si ukážete. Šunka, sýry, zelenina, dresing.  Nebojte se naporoučet si toho co nejvíc, Američani jsu blázni do sandwichů a běžně si je připravují tak, že sandwich je vysoký jak Eiffelovka.

Streetfood-02-sandwich

Pokud je venku hezky, můžete si svůj snack vzít do parku a udělat si tak piknik uprostřed dne. V parcích bývají přímo na ulici stolečky a židle, takže pokud nějaký prázdný ulovíte, máte vyhráno.

Streetfood-03-deli

PIZZA

Nemůžete, prostě nemůžete odjet z New Yorku, aniž byste ochutnali newyorskou pizzu! Ne nadarmo se říká, že newyorská pizza je ta nejlepší pizza na světě. Nejsem zrovna pizza znalec, ale můžu vás ujistit, že jsem nikdy nejedla tolik pizzy jako tady. S pizzou se to tu má jinak než v ČR. V Čechách jsme zvyklí objednat si pizzu, na které je toho co nejvíc – zelenina, maso, houby, whatever. V New Yorku si, prosíííím, nejprve dejte klasickou PLAIN pizzu. Ta chuť tomatového sauce základu a rozteklého sýra na nízkém těstě je prostě neuvěřitelná. Poté můžete zkusit Pepperoni pizzu, malinko ostřejší, pak určitě Margaritu a pak ten zbytek. Přiznám se, že ten zbytek jsem ještě neochutnala, protože si vždycky dávám slice of plain pizza a pak většinou pepperoni. Pizzu v NYC seženete všude.“You can´t go wrong wit pizza in New York.” To znamená, že prostě nenarazíte na žádnou špatnou. Navíc pizza je levná, za slice zaplatíte od jednoho do tří dolarů! A věřte mi, dva plátky bohatě stačí.

Plus zkuste zajít!!!  The 10 Best Pizzas in NYC

Streetfood-04-pizzamargarita

Velice známým místem, kam zajít na trochu neobvyklou Artichoke pizzu, je tato malinká pizzerie v Chelsea Artichoke Basille´s Pizza. Za jeden slice dáte 5 dolarů, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že jeden plátek stačí bohatě pro dva! Neváhejte obsluhu poprosit o rozkrojení :-)Mimochodem, pizza chutná skvěle a je nejdostupnějším snackem nad ránem po noci strávené v klubu či baru.

Streetfood-05-pizza

HAMBURGERY

Protože jsme prostě v Americe. ALE: Nechoďte do McDonaldu. Ani do KFC. Ani do Burger King. To už znáte. Pokud jste fanda do burgerů, zkuste malý řetězec Five Guys, kde si řeknete, co všechno ve svém burgeru chcete mít. Já si tam dávám vždy všechno kromě hub. Plus jejich hranolky? Unbelievable. Jsou slavnější než celé fries z Mekáče. Check it out: Five Guys

Další řetězec s burgery – All American Burgers. I tam si dáte do nosu. Pokud narazíte na stánek s hamburgery, nebojte se a zkuste ho. Cokoliv, na co budete mít chuť. Jste v New Yorku, experimentujte!

Streetfood-06-hamburgery
« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew