Články redaktorů | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Pier A Harbor House, Battery Park

Pier-a-harbor-house-a

(13.2.2015 ~ David W.)

Překlad z originálního článku v angličtině zde

Čtvrtě se mění a mění se rychle. Co je staré je nový a to hlavně na jižním cípu Manhattanu. Přímo naproti soše Svobody se nachází jediné viktoriánské molo, které v New Yorku zůstalo. V loňském roce bylo rozpadající se, ale teď už ne.

Pier-a-harbor-house-b

Pier A Harbor House v Battery parku byl nedávno znovu otevřen. Uzavřen byl pro veřejnost na více než jedno století. Pier byl postaven v roce 1886, aby sloužil oddělení newyorské přístavní policie, přístavu a lodím, které zachytili piráty. Byl také domovem pro hasičské lodě až do začátku roku 1970, od té doby zůstal prázdný, hnijící a rozpadající se.

Pier-a-harbor-house-d Pier-a-harbor-house-g

Po více než 40 milionech dolarů renovace v posledních několika letech, Danny McDonald a Peter Pulakakos převzal a přeměnil tuto historickou památku do třípatrového zábavního domu. "Nechali jsme v přízemí s velkým barem jako pivnicí", řekl Pulakakos. Ve své legendární minulosti, Pier sloužil jako VIP vstup evropských velvyslanců, kteří cestují do Ellis Island. "Byl to také imigrační sál", řekl Danny McDonald. Molo slouží také jako historický památník, ideální pro děti, které mají zájem na vzrušující historii. Byla to první pocta první světové válce a postaven v roce 1919.

Pier-a-harbor-house-c Pier-a-harbor-house-e

Poprvé za několik desetiletí, se ozývá přes jižní Manhattan. Třetí patro, je stále ve výstavbě a je navrženo s pojistkovou skříní měřidli z parníku. McDonald řekl, že se Harrison Room otevře brzy. Vzhledem k tomu, že je Pier stále ve výstavbě, tak se McDonald domnívá, že bude součástí nového New Yorku. Pier je nyní otevřen zdarma s výhledem na panorama finanční čtvrtě a nábřežní památky, jako je Socha Svobody a Ellis Island. Měl by to být interaktivní prostor a Newyorský zážitek.

Pier-a-harbor-house-f

Pier A je otevřen denně od 11:00 dopoledne, do 4:00 ráno, místního času.

Pier-a-harbor-house-logo« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Kurzy ČNB

USD Vlajka meny USD   změna
GBP Vlajka meny GBP   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna

Poslouchej New York

Youtube Music PlaylistSpotify Playlist

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Nákupy před cestou

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew