Články redaktorů | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Jak jsem se stal fanouškem New Yorku

Jak-jsem-se-stal-fanouskem-m

(17.7.2014 ~ David W.)

(úvodní foto ze října 1998)

Tento článek jsem je tak trochu pokračování toho předchozího "Vzpomínání na New York". Vzpomínal jsem na mojí první a zatím také poslední návštěvu NY. Na závěr jsem začal psát poslední řádky, ale vznikl z toho delší odstavec a ještě mě napadly další myšlenky, které bych také rád přidal. To už ale bylo jiné téma a tím nový článek, který vzniká zde:

Moje první navštěva New Yorku mě tenkrát ještě tolik neovlivnila, protože jsem za pouhý prodloužený víkend, toto město neměl možnost poznat - viděl jsem sochu Svobody, Empire State Building, nějaké ulice, nějaký most a čtvrť s mrakodrapy se čtvrtí zvanou Queens. Takhle to cítím  a vidím dnes.  

Jako malý kluk jsem ani pořádně nevěděl, co ten New York je zač, ale zaujal mě asi dost. Jak je vidět ;-)

Pamatuji si, že jsem po návratu domů sháněl plakát New Yorku, který mám do dnes a byl to můj první a dlouho jediný plakát s New Yorkem, viz. úvodní foto tohoto článku. Foceno v roce 1998 a už si nepamatuji, kdy jsem ho koupil. Od roku 1993 do roku 2000 jsem s New Yorkem neměl žádné plány.

Pak ale přišla rána do srdce mého a doslova do srdce toho Newyorského a to bylo 11. září 2001. Tato událost mě dost vzala a nevím, jak dnes vyjádřit mé pocity z toho dne. Vím přesně, co jsem dělal a jak jsem se tutu strašlivou věc dozvěděl. Jako většina lidí z celého světa vědí, co tohoto dne dělali.

V úterý, 11.září 2001, jsem přišel domů ze školy, moje maminka byla nemocná a koukala se na televizi. V tom mě volá, ať se jdu podívat. Myslela si, že to je zase nějaký americký katastrofický film, ale oni to ukazovali už i na jiných TV stanicích ! Zapnul jsem si televizi u sebe v pokoji a s hrůzou to sledoval. Měl jsem pocit bezmoci a slušně řečeno naštvanosti. Byla to hrůza. Vzpomněl jsem si také na naše přátele z polska, žijící v New Yorku, kteří se o nás starali, když jsem byl s maminkou v New Yorku, v roce 1992. Na tyto události nikdy nezapomenu.


Od této doby jsem se začal o New York zajímat častěji a chtěl jsem i něco tvořit. Měl jsem už osobní stránky a chtěl jsem vytvořit také stránky o New Yorku. Takže vznikla jednoduchá stránka o NY. Po nějaké době mé registrace na Facebook (19.května 2009) vznikla facebooková stránka New York USA, CZ / SK (3.března 2011). 

Fb-ny-zalozeni

Čas plynul dál, informací o New Yorku bylo stále více a web už nedostačoval technicky ani vzhledem, který byl oproti dnešnímu dost nudný, jednoduchý a nepřehledný :-) To byl důvod k menší, ale zásadní změně vzhledu www stránek verze 2.

Uplynulo pár let a webové stránky k té době potřebovaly celkové přepracovanání s aktuálně dostupnými technologiemi tvoření webu, tzv. redakční systém. Měl jsem už představu o novém velkém webovém projektu "New York český fan web". To už je on, na kterém právě jste a čtete si tento článek. Zde na obrázcích můžete vidět původní návrhy na tento web:

Návrh vzhledu webu

 Návrh struktury menu

Poznámka: pokud najdu ještě někde zbytky původních stránek, dodám sem ukázky.


To je takový úvod do mého světa NEW YORKu. V některém z dalších článků se Vám pokusím přiblížit můj život "v New Yorku" tak trochu jinak ;-) Někdy se do New Yorku tak vžiji při sledování událostí, videí, fotek a dalších zdrojů kolem něj, že se pak nerad vracím zpět do té české reality.

 

Rádi byste psali články pro tento web ?  Napište nám

 

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Kurzy ČNB

USD Vlajka meny USD   změna
GBP Vlajka meny GBP   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna

Poslouchej New York

Youtube Music PlaylistSpotify Playlist

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Nákupy před cestou

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew