Články redaktorů | NEW YORK

Jak jsem se stal fanouškem New Yorku

Jak-jsem-se-stal-fanouskem-m

(17.7.2014 ~ David W.)

(úvodní foto ze října 1998)

Tento článek jsem je tak trochu pokračování toho předchozího "Vzpomínání na New York". Vzpomínal jsem na mojí první a zatím také poslední návštěvu NY. Na závěr jsem začal psát poslední řádky, ale vznikl z toho delší odstavec a ještě mě napadly další myšlenky, které bych také rád přidal. To už ale bylo jiné téma a tím nový článek, který vzniká zde:

Moje první navštěva New Yorku mě tenkrát ještě tolik neovlivnila, protože jsem za pouhý prodloužený víkend, toto město neměl možnost poznat - viděl jsem sochu Svobody, Empire State Building, nějaké ulice, nějaký most a čtvrť s mrakodrapy se čtvrtí zvanou Queens. Takhle to cítím  a vidím dnes.  

Jako malý kluk jsem ani pořádně nevěděl, co ten New York je zač, ale zaujal mě asi dost. Jak je vidět ;-)

Pamatuji si, že jsem po návratu domů sháněl plakát New Yorku, který mám do dnes a byl to můj první a dlouho jediný plakát s New Yorkem, viz. úvodní foto tohoto článku. Foceno v roce 1998 a už si nepamatuji, kdy jsem ho koupil. Od roku 1993 do roku 2000 jsem s New Yorkem neměl žádné plány.

Pak ale přišla rána do srdce mého a doslova do srdce toho Newyorského a to bylo 11. září 2001. Tato událost mě dost vzala a nevím, jak dnes vyjádřit mé pocity z toho dne. Vím přesně, co jsem dělal a jak jsem se tutu strašlivou věc dozvěděl. Jako většina lidí z celého světa vědí, co tohoto dne dělali.

V úterý, 11.září 2001, jsem přišel domů ze školy, moje maminka byla nemocná a koukala se na televizi. V tom mě volá, ať se jdu podívat. Myslela si, že to je zase nějaký americký katastrofický film, ale oni to ukazovali už i na jiných TV stanicích ! Zapnul jsem si televizi u sebe v pokoji a s hrůzou to sledoval. Měl jsem pocit bezmoci a slušně řečeno naštvanosti. Byla to hrůza. Vzpomněl jsem si také na naše přátele z polska, žijící v New Yorku, kteří se o nás starali, když jsem byl s maminkou v New Yorku, v roce 1992. Na tyto události nikdy nezapomenu.


Od této doby jsem se začal o New York zajímat častěji a chtěl jsem i něco tvořit. Měl jsem už osobní stránky a chtěl jsem vytvořit také stránky o New Yorku. Takže vznikla jednoduchá stránka o NY. Po nějaké době mé registrace na Facebook (19.května 2009) vznikla facebooková stránka New York USA, CZ / SK (3.března 2011). 

Fb-ny-zalozeni

Čas plynul dál, informací o New Yorku bylo stále více a web už nedostačoval technicky ani vzhledem, který byl oproti dnešnímu dost nudný, jednoduchý a nepřehledný :-) To byl důvod k menší, ale zásadní změně vzhledu www stránek verze 2.

Uplynulo pár let a webové stránky k té době potřebovaly celkové přepracovanání s aktuálně dostupnými technologiemi tvoření webu, tzv. redakční systém. Měl jsem už představu o novém velkém webovém projektu "New York český fan web". To už je on, na kterém právě jste a čtete si tento článek. Zde na obrázcích můžete vidět původní návrhy na tento web:

Návrh vzhledu webu

 Návrh struktury menu

Poznámka: pokud najdu ještě někde zbytky původních stránek, dodám sem ukázky.


To je takový úvod do mého světa NEW YORKu. V některém z dalších článků se Vám pokusím přiblížit můj život "v New Yorku" tak trochu jinak ;-) Někdy se do New Yorku tak vžiji při sledování událostí, videí, fotek a dalších zdrojů kolem něj, že se pak nerad vracím zpět do té české reality.

Rádi byste psali články pro tento web ?  Napište nám

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew