Články redaktorů | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Vzpomínání na New York

(16.7.2014 ~ David W.)

Moje první návštěva New Yorku, v říjnu roku 1992

Přátelé, návštěvníci, čtenáři... rozhodl jsem se zavzpomínat a popřemýšlet o mé dávné návštěvě našeho milovaného New Yorku. Byl jsem malý chlapeček, kterému bylo 11 let a 2 měsíce. Dnes jsem už 33 letý chlapec. Bohužel si toho moc z New Yorku nepamatuji, ale pár příběhů a zážitků mám díky paměti své maminky a pár fotografiím stále někde ve vzpomínkách ;-)

Pohlednice s letadlem Airbus A310-300

Pohlednice letadla Airbus A310-300. S tím se letělo ;-)

Jak jsem se tam dostal ? Už ani nevím, ale letěl jsem letadlem. Moje maminka pracovala tehdy u Československých aerolinií (ČSA) a měla stálého zákazníka, staršího pána Gutgolda, který létal do našeho lázeňského města Karlovy Vary (samozřejmě na letiště Praha a z Prahy do K.Varů asi autobusem).

Pohlednice s letadlem Airbus A310-300, věnování od pána kapitána Priečinský

Z druhé strany pohlednice s letadlem Airbus A310-300.

Když moje maminka byla zaměstnankyní této letecké společnosti, tak jsme se dostali do pilotní kabiny. Já jsem dostal dokonce věnování od pána kapitána Priečenského. 

Tento pan Gutgold sem létal dost často a byl s mojí maminkou spokojený, jak mu vyřizovala letenky a vše kolem. Takže po nějaké době ji se synem (tedy se mnou) pozval k sobě do New Yorku na návštěvu.

Ubytování u pána GutgoldaQueens

Na fotkách nad touto řádkou vidíte již naše "ubytování" na návštěvě u pana Gutgolda, které jsme měli na prodloužený víkend zdarma, v Newyorské čtvrti - Queens.

No a tady jsem už na Empire State Building. Druhé fotografie ( I I ) si moc vážím. Všechny fotky včetně této, fotila moje maminka. Asi se minula povoláním ;-)

Na vyhlídce mrakodrapu Empire State BuildingNa vyhlídce mrakodrapu Empire State Building

Ulice 5.Avenue. Kdybych na ní nebyl vyfocený, tak nikomu nevěřím, že jsem tam byl. Nevím, jak je to možný, ale nic si nepamatuji. Ach jo, škoda. K této fotce vám musím ale napsat jeden zážitek.... který si nepamatuji, ale vím přesně jak to bylo od maminky.

5. Avenue - Fifth Avenue

Než jsme vyšli z domu pana Gutgolda prozkoumávat "Velké Jablko", tak nám nechal vždy připravit bohatou svačinu, aby jsme neutráceli. Když jsme se procházeli po 5.Avenue tak jsem dostal chuť na hot-dog, které tak voněli na každém rohu, ze stánků s občerstvením. Takže mi maminka jeden koupila. Jak tak jím ten hot-dog a mamče to voní pod nos, tak neodolala a chtěla si ode mě kousnout. Prý jsem byl lakomý a nechtěl jsem jí dát. Nakonec jsem se nějak vzdal a dal jí kousnout, nevím jaký kus si ukousla, ale prý jsem udělal smutný obličej, že jsem na sebe, tedy spíše na mamču, upoutal žebráka. Ten pak šel k mamce a něco jí říkal, ta mu řekla "sorry" ale že peníze nemá. V tom žebrák vyndal čtvrt-dolar a prej ať mi koupí hot-dog :-) Pak nás ještě sledoval, teda mamku, aby mi ho koupila a já ho začal jíst.

Rockefeller CenterTrump Tower

Foto: Rockefeller centrum  |  před vstupem do Trump Tower

Zde bych zmínil jednu velkou náhodu, která se stala ve stanici metra - metra v New Yorku ! Potkali jsme se tam s kamarádkou pana Gutgolda, která se o něj starala. Bez jaké koliv výměny informací mezi sebou, kdo kam jde. Prostě nemožné, věřte-nevěřte, ale stalo se.

USS Intrepid - Intrepid Sea, Air & Space MuseumUSS Intrepid - Intrepid Sea, Air & Space Museum

Na fotkách nad tímto řádkem, samozřejmě letadlová lod, vyřazená z provozu, která slouží k účelům výstavy a prohlídky. The Intrepid Sea, Air & Space Museum (mořské, vzdušné a vesmírné muzeum), na lodi USS Intrepid. U lodě kotví také vyřazená ponorka, kterou si můžete projít. Někdy v následujících letech po naší návštěvě NY, bylo do tohoto komplexu muzea Intrepid přidáno letadlo Concourde. Teprve nedávno přímo na vzletové palubě letadlové lodi byl přistavěn pavilon s raketoplánem USS Enterprise, NASA. V podpalubí letadlové lodi máte možnost vidět plno dalších vystavených věcí, shlédnout v kině dokumentární film o bojových nasazení letadlové lodě, různá letadla, která mají složená křídla atd. Samozřějmě na horní palubě máte 

Cesta na Manhattan z Manhattanského mostu

............... ......... ..........  zde bude ještě něco dopsáno    ......... ....... ............

............... ......... ..........  zde bude ještě něco dopsáno    ......... ....... ............

Manhattan Panorama / Skyline z lodi cestou k soše SvobodySocha Svobody na ostrově Liberty (Svobody) / Statue Of Liberty at Liberty Island

............... ......... ..........  zde bude ještě něco dopsáno    ......... ....... ............

............... ......... ..........  zde bude ještě něco dopsáno    ......... ....... ............

Socha Svobody / Statue Of LibertyJá s maminkou a mezi námi Dvojčata WTCJá se sochou Svobody

Video skoro se všemi fotkami s hudbou

Lidé, díky kterým jsem se s maminkou do New Yorku dostal. Dělali nám průvodce po New Yorku, poskytli nám střechu nad hlavou, dali nám najíst, byli našimi přáteli a to vše skoro zadarmo.

Pan Gutgold a ...

pan Gutgold a jeho hospodyně Irena  |  Já, slečna Irena a její přítel, pocházející z Polska

Tímto děkuji lidem, na fotkách výše, za mou první možnost navštívit New York. Panu Gutgoldovi do světa v nebi a doufám, že ti dva jsou stále mezi námi a mají se dobře. Pokud by jste někdo úplnou náhodou znal tyto lidi tak bych je chtěl moc pozdravit.

NEJVĚTŠÍ PAMÁTKA NA MŮJ PRVNÍ NEW YORK !

 Všechny mé fotky s větším rozlišením v naší fotogalerii:

Ny-foto-folder-g

Nakonec menší příloha ;-) Můj popis New Yorku, který jsem psal asi po návratu domů. Bylo mi 11 let a hrubky i další chybky tam jsou no ;-) Škoda, že jsem toho nenapsal víc, měl bych toho více o čem dnes psát nebo by tu byla větší příloha.

Vzpominani-na-newyork-davidw-priloha

DAVID W.

Rádi byste psali články pro tento web ?  Napište nám

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew