Články redaktorů | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Cestování mezi ostrovy

Cestovani-mezi-ostrovy-02-m

( ~ Ivo Veselý )

Dnes bych zde chtěl napsat velmi krátký článek o cestování po Newyorských ostrovech.

New York City tvoří celá řada ostrovů - člověk na to snadno zapomene. Jedním z nejznámějších je Manhattan, dalším je Liberty Island, kde stojí proslulá Statue of Liberty, neboli socha Svobody.

Přijíždějící imigranti bývali až do roku 1954 přijímáni na jiném ostrově, Ellis Islandu. Délka newyorského pobřeží dosahuje 930 kilometrů, což odpovídá přibližné vzdálenosti mezi Plzní a Paříží. Z jižního Manhattanu přepravuje přívoz hosty na prohlídku Governors Islandu s loukami pro piknikování a starými vojenskými budovami.

Cestující na Staten Island míjejí kajaky a plachetnice, které proplouvají kolem. Na četných zastávkách vodních taxíků v Brooklynu, Queensu a Manhattanu je živo. Žluté čluny vyplivují pasažéry, kteří spěchají do práce, na nákupy nebo za jinými pochůzkami.

Na úrovni 60. ulice nás lanová dráha přenese na Rosevelt Island  uprostřed řeky East River. Tento ostrov sám o sobě zvlášť zajímavý není, ale výhled z lanovky určitě stojí za to. Na Randall Island se zase dostaneme pěšky po mostě u 103. ulice. Podzemní dráha či autobus nás dopraví na City Island, ráj jachtařů.

Nové atrakce, ať už se jedná o horskou dráhu, akvárium či ruské restaurace na Coney Islandu na jihu Brooklynu, opět přitahují na tento poloostrov v moři spoustu návštěvníků. Po široké promenádě u pláže se procházejí lidé z různých koutů světa a užívají si newyorského pobřeží.

 

Pokud se chystáte odcestovat do New Yorku nebo jinam do USA,
tak nezapomeňte na své cestovní pojištění případně i pro celou Vaši rodinu.

 

Čerpání informací z New York book.

IVO VESELÝ

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Kurzy ČNB

USD Vlajka meny USD   změna
GBP Vlajka meny GBP   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna

Poslouchej New York

Youtube Music PlaylistSpotify Playlist

Doporučujeme

Banan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Nákupy před cestou

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew