Články fanoušků | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

New York Pass aneb co lze stihnout za 3 dny

~ zpracoval: DAVID W. - 16.7.2016| text a foto: Eva Damovská - NY květen 2015

INFORMACE

Oficiální stránky: www.newyorkpass.com (anglicky, německy, ...)

České stránky o cestování po USA: www.cestovani-po-usa.cz


Před svou cestou do New Yorku, která se uskutečnila v květnu 2015, jsem pečlivě zvažovala, které památky navštívím, jaké zajímavosti a atrakce chci vlastně vidět.

V recenzích na internetu mne upoutala nabídka tzv. New York Passu, díky němuž můžete navštívit více jak 80 různých atrakcí po celém New Yorku. Po pečlivém zvážení jsem zvolila možnost zakoupení 3denního NY Passu. Přeci jen, některý den jsme strávili nakupováním, některý den vyšel na atrakce bez nutnosti placení vstupu apod. Určite se Vám vyplatí zakoupit NY Pass v klidu domova, protože téměr neustále zde skáče sleva 15 - 20%. Zakoupit ho můžete i přimo na místě, ale to již za plnou cenu. S 20% slevou jsem tedy zakoupila NY Pass za $150 USD. Po zaplacení Vám přijde na email voucher. S tímto voucherem se dostavíte na jednu z cca 5-ti adres, kde Vám vydaji NY Pass. Vypadá jako běžná platební karta a zároveň s ním obdržite tučnou brožuru se všemi informacemi. My zvolili navštěvní info centrum pobliž Times Square, tuším byla to 8th Avenue.


DEN 1.

U NY Passu je potřeba dát pozor na to, kdy ho poprvé použijete. Neboť, půjdete-li na Pass ješte večer třeba do muzea, už se Vám to počitá jako den. My tedy zahajili svou NY Pass pouť výletem na Statue of Liberty & Ellis Island. Ráno z Battery Parku, nikdo nemusí mít strach, že by nenašel odkud kam, protože už od východu z metra Vás směrují rozesmátí chlapíci s korunou na hlavě, odkud že vlastně máte vyplout. :-) V rámci NY Passu máte loď a vstup na Liberty Island (normalne $18 USD). Pozor, neni v něm vstup do koruny sochy Svobody. Tento vstup bývá i několik měsíců dopředu online vyprodán. Cestou z Liberty Island můžete, ale nemusíte, vystoupit na ostrove Ellis Island a prohlédnout si bývalou stanici pro imigranty, vyfotit nádherné panorama Manhattanu a pokračovat poté některou z dalších lodí zpět do přístavu v Battery Park. Výlet nam zabral cca 4 hodiny.

Bryantpark1  Statueofliberty1  Bryantpark2

Bryantpark3

Cestou z Battery parku jsme pěšky pokračovali k One World Trade Center a památníku obětem z 11.září 2001. O emotivním prožitku při pohledu na vytesaná jména všech obětí psát nebudu, vystačilo by to na další článek. Našim cilem bylo 9/11 Memorial & Museum (běžné vstupné $24 USD). Pro nás tímto skončil 1.den s NY Passem.  Pravděpodobně by se dalo stihnout ješte nějaké muzeum, ale my neměli naspěch.

Museum911


DEN 2.

Hned po ránu jsme se vypravili do Central Parku. V rámci NY Passu prohlídka (projížďka) na kole + čátečně pěšky, protože všude se na kole nedostanete (např. k Belveder Castle) běžná cena $45 USD. V parku jsme strávili cca 5 hodin.

Centralpark2  Centralpark1  Centralpark3

Centralpark4  Centralpark5

Poté následovalo "muzejní odpoledne". Nejprve jsme navštívili American Museum of Natural History (běžné vstupné $22 USD). Je pravdou, že pokud by chtěl člověk navštívit všechna oddělení tohoto úžasného muzea, nestačili by mu ani 2 dny. My měli jasnou představu o tom, co v muzeu chceme vidět, tak jsme si vystačili s 3,5 hod.

Americanmuseumofmodernart  Naturalhistorymuseum1  Naturalhistorymuseum2

Poté jsme přejeli metrem k Times Square a vyrazili do Muzea Madame Tussauds (běžné vstupné $37 USD) Tolik legrace, jako v NewYorském muzeu MT jsme dlouho nezažili, takže mohu jen a jen doporučit :-)

Timessquare1  Timessquare2

Madametussaudmuseum1  Madametussaudmuseum2

A protože zbyl ještě čas, zaběhli jsme odtud kousek, také u Times Square do "Discovery Times Square", kde si můžete vybrat prohlídku original Body Worlds nebo novou exhibici AVENGERS STATION (běžné vstupné $27 USD). My volili Body Worlds a nelitovali jsme. Ačkoliv se některým tato výstava těl může zdát nechutná, určitě tuto fascinující podívanou mohu jen doporučit. Uzavřením tohoto muzea ve 20.00 skončil také náš 2. den s NY Passem.


DEN 3.

Třetí den jsme ihned po ránu započali návštěvou Empire State Building (běžné vstupné $32 USD). Vstupné v rámci Passu je do 86.patra, v případě, že by jste chtěli vyjet až do 102.patra, musíte si připlatit. Před samotným výstupem na vrchol ESB určite nevynechejte New York Skyride, jehož cena vstupného je poměrně vysoká ($42 USD), ale vy jej můzete absolvovat v ramci NY Passu. Jedná se o zábavný virtuální tour simulátor a užili jsme si zde s pohybujícími se a vznášejícími sedačkami ohromnou legraci :-)

Empirestate1  Empirestate2

Dopoledne na ESB bylo fantastickým zážitkem, obvzlášť, když obloha kolem zářila modře bez jediného mráčku. 

Empirestate3Empirestate4Empirestate5Empirestate6

Naše dalši cesta vedla k Brooklyn Bridge, který jsme opět měli v plánu projet na jízdních kolech. Není větší dobrodružství, než se projet na kole po New Yorku. V kanceláři v blízkosti Brooklyn Bridge jsme tedy opět zapůjčili v rámci NY Passu jízdní kola  (běžné půjcovné $45 USD). Most je uzpůsoben z jedné poloviny chodcům a z druhé cyklistům, takže ani zde nevznikl sebemenší problém při naší pouti na jízdních kolech.

Brooklynbridge

Náš třetí den jsme ve večerních hodinách zakončili výstupem na Top Of The Rock v Rockefellerově centru. (běžné vstupné $30 USD). Říká se, že výhled z Top Of The Rock je krásnější než z ESB, obvzlášť při západu slunce. A něco pravdy na tom bude.

  Rockefellercenter2  Rockefellercenter1  Rockefellercenter3

Stihli jsme během 3 dnů téměř vše, co jsme měli v plánu a navíc bez toho, abychom někde lítali od čerta k ďáblu, vše proběhlo v klidu i s časem na odpočinek. Důležitý je ale jeden fakt. Po sečtení, chtěli-li bychom všechny tyto atrakce uskutečnit extra, stalo by nas to $322 USD. Oproti $150 USD za NY Pass je to sakra rozdíl, co říkáte? :-)


NA ZÁVĚR JEŠTĚ PÁR FOTEK :

Littleitaly

Little Italy (Malá Itálie) a China Town (Čínská čtvrť)

Chinatown1  Chinatown2

Rooseveltův ostrov a lanovka

Roosevelt1  Roosevelt2  Roosevelt3

Roosevelt4  Roosevelt5  Roosevelt6

Na závěr pohled na Time Warner Center, newyorská sanitka záchranné služby FDNY, pohled na Wall Street,
a policistka u vozidla newyorské policie NYPD

Street1  Fdny  Street2

Nypd


 Inspiroval Vás tento článek nebo už máte také napsaný a chtěli byste jej zveřejnit na tomto webu ?
Napište nám

 

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew