Články fanoušků | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Sen o New Yorku I.

Sen-o-new-yorku-uvodni

~ zpracoval: WerenFree & David W. -16.5.2021 | text a foto: Fairy Danielle, NY 05/2021


Každý má nějaký svůj sen a mým největším snem byl New York už od dob, co si pamatuji. Proto jsem neváhala ani na jediný moment, když se mi naskytla možnost letět do Ameriky, i přesto, v jaké době aktuálně žijeme. Měla jsem dokonce i obrovské štěstí žít s rodinou, která bydlí jen hodinu od mé vysněné destinace. Moje první návštěva nebyla nijak předem promyšlená. Svým způsobem to byl jen náhodný výlet a první seznámení s městem.

Den předtím jsem nemohla usnout a byla jsem vzrušením bez sebe. Několikrát jsem změnila svůj outfit, protože jsem chtěla vypadat co nejlépe a chtěla jsem zapadnout. Právě proto pro mě bylo oblečení zdejších lidí zpočátku šokem. Ovlivněna televizi jsem si myslela, že v New Yorku se nosí nejnovější móda. Představovala jsem si muže v oblecích, ženy v šatech s podpatky a dokonale upravené děti. Najednou jsem ale stála na hlavním nádraží a zjišťovala, že jsem byla daleko od pravdy. Možná to bylo tím, že byla neděle, ale většina New Yorčanů si s oblečením nelámala hlavu. Byli v riflích, legínách a dokonce ani tepláky jste nemuseli dlouho hledat.

 

Už když jsem vystoupila z vlaku a šla se posilnit kávou, uchvátilo mě, jak jsou tamnější lidé milí. S kávou v ruce jsem se pomalu rozhodla poprvé vyjít do ulic. Vzrušení mi přímo pulzovalo v žilách a jediné, co jsem chtěla, bylo brečet úlevou a úžasem. Dlouhé ulice, vysoké budovy a právě kvůli této době nebylo všude plno a nemusela jsem se nikde mačkat.

  

Jako první jsem samozřejmě musela vidět Times Square. Cítila jsem se jako v jádru samotného vesmíru. Obrazovky, vysoké budovy, stánky s jídlem a převlečení hrdinové. Měla jsem pocit, že tam můžu najít vše, na co si vzpomenu. Upřímně ani nedokážu slovy popsat, jaký pocit to byl. Chtěla jsem křičet radostí, skákat a v ten jeden moment jsem pociťovala všechny pozitivní emoce. Zdržela jsem se nějakou chvíli, navštívila obrovský m&m obchod a byl pomalu čas najít další místo.

  

Rockefeller centrum bylo úchvatné i přesto, že prochází rekonstrukcí. Chvíli jsem si tam poseděla a užívala si sluníčka. New York nebyl ani zdaleka tak rušný, jak by člověk očekával a to mi působilo ještě větší radost.

  

Procházka Central parkem byla naprosto kouzelná. Neprošla jsem jej zdaleka celý a už teď se nemůžu dočkat, až prozkoumám další část. I tak se tu procházelo obdivuhodné množství lidi. Někteří odpočívali na lavičkách, jiní leželi v trávě a nebo si užívali sluníčka na obrovských kamenech, ze kterých bylo naprosto báječné sledovat okolní dění.

  

Jako poslední jsem si udělala krátkou procházku Manhattanem, který byl doslova jako z filmu a na chvíli mi dovolil, abych se cítila něčím výjimečná. Atmosféra New Yorku mi vdechla úplně jiný pohled na svět. Při cestě zpátky jsem ale sotva dokázala zaplatit jízdenku na metro, protože na první den toho bylo až příliš. 

New York rozhodně není otázka dne, ale stojí za každou minutu.


Tento článek pro nás napsala a fotky sdílí

FairyDanielle

Sledujte ji a podpořte na instagramu, čím více, tím větší šance na pokračování Snu o New Yorku


Chcete pro nás také napsat článek, sdílet fotky, videa, ....

podělit se o jakékoliv materiály o New Yorku prostřednictvím tohoto webu ?

Napište nám - davidw@newyork-web.cz

 

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew