Aktuality a krátké zprávy | NEW YORK CZ-SK FANCLUB

Aktuality a krátké zprávy

Vážení čtenáři, zde pro vás startujeme novou formu článků.

Zároveň hledáme redaktory, kteří by pro fanclub překládali zajímavé články přímo nebo sami psali o událostech a zajímavostech v New Yorku.

Bude se jednat převážně o přeložené články z různých amerických / newyorských zdrojů, které samozřejmě vždy zveřejníme v úvodní info řádce.

Doufáme, že vás bude čtení bavit a budete se na náš web vracet častěji ;-)

Našli jste zajímavý článek v angličtině ? Pošlete nám na něj odkaz a případně i překlad článku

16. prosince 1960

19.12.2021  |  Zdroj: ABC 7 NY facebook |  Překlad: Petr Švehla

Dne 16. prosince 1960, tedy před 61 lety, se nad New Yorkem srazila dvě proudová letadla, z nichž jedno narazilo do Sterling Place a Seventh Avenue v Park Slope v Brooklynu. Na této fotografii jsou vidět zbytky letounu United DC-8. Druhé proudové letadlo provozované společností TWA, se zřítilo do Staten Island. Zemřelo 134 lidí – 128 v letadlech a šest na zemi v Brooklynu. Jedenáctiletý chlapec Stephen Baltz krátce přežil havárii, než zemřel v brooklynské nemocnici. Při tomto smutném výročí vzpomínáme na všechny oběti.

Plane-collision-1960


 

Silvestr v New Yorku 2020

30.12. 2020  |  Zdroj: 6sqft  |  Překlad: Petr Švehla

Zde najdete vše, co potřebujete vědět o virtuální New Years Eve - Times Square Ball během silvestra.

Pozn. autora: Vysvětlení Times Square Ball: Jakmile na svítících hodinách na budově One Times Square odbije půlnoc a začne nový rok, sestupující křišťálová kaleidoskopická koule zcela poklesne a celé okolí ozáří ohňostroj.

V září Times Square Alliance oznámila ZDE, že její každoroční silvestrovská oslava se bude konat tento rok virtuálně, a to včetně známé Times Square Ball. Bude to poprvé za 114 let, kdy událost 31. prosince nebude mít dav lidí. Díky nové aplikaci vyvinuté společností Jamestown Properties však Times Square dorazí do obývacích pokojů všech nadšenců po celém světě. Díky proměně silvestrovského zážitku ve videohru může aplikace vytvořit vlastní avatar, prozkoumat virtuální Times Square, hrát hry a sledovat živý stream odpočítávání času až do půlnoci. Hudební vystoupení, rozhovory a odpočítávání času v reálném životě se v tomto roce stále odehrávají, ale místo toho budou streamovány naživo.

 "V tomto roce, kdy se ruší různé akce, nemůže být tato událost odložena. "Byli jsme inspirováni, abychom vytvořili místo pro všechny a všude, kde se můžeme bezpečně shromáždit, abychom oslavili uvítání nového roku, “řekl Michael Phillips, prezident společnosti Jamestown, která vlastní One Times Square. "VNYE (Virtual New Years Eve) nabízí pohlcující virtuální svět z epicentra Silvestrového dne - Times Square." 

Mezi „gamifikované“ digitální zážitky patří „Remembrance Hall 2020“ a virtuální prohlídka vyhlídkové plošiny a heren One Times Square. Uživatelé mohou poslouchat virtuální představení Alex BoyéArmani White a Chloe Gilligan, tančit a sledovat desítky digitálních uměleckých děl.

Aplikace také obsahuje funkci rozšířené reality, která umožňuje uživatelům pořizovat selfie s NYE Ball, nosit klasické brýle s rokem 2021 a dokonce si užít virtuální ohňostroj. Digitální zážitek může začít již od 19. prosince a lze jej zobrazit na VNYE.com nebo stáhnout ve všech obchodech s aplikacemi.

"Jsme správci času v naší funkci vlastníka One Times Square - domova oslavy silvestrovského dne po více než 100 let," řekl Phillips. "Jak čas běží, Ball Drop Celebration zůstává symbolem naděje, reflexe a spojení, to vše nemohlo být důležitější, když jsme blízko konce roku 2020 a odzvoníme rok 2021."

Zatímco Times Square nebude letos přístupná veřejnosti, pořád se budou konat živá vystoupení. V úterý Times Square Alliance oznámila, že Gloria Gaynor vystoupí se skladbami „I Will Survive“ a dalšími hity. Letošní hostitel bude působit herec „Mean Girls“ Jonathan Bennett.

New Years Eve in Times Square is going to look a little different this year, but I can’t wait to be back as the official...

Zveřejnil(a) Jonathan Bennett dne Středa 23. prosince 2020

Tato událost bude také oceněna jako „Hrdinové roku 2020“, součástí budou speciální hosté, včetně pracovníků první pomoci a všech, kteří letos pro svou komunitu tolik obětovali. Hrdiny roku 2020 budou podle tiskové zprávy zastupovat newyorské rodiny osob z první linie a nezbytných pracovníků, „jejichž osobní příběhy z minulého roku nás všechny inspirují a odrážejí to nejlepší z lidské duše“.

"Letos, nepochybně více než kterýkoli jiný památný den, uznáváme potřebu oslavovat naše místní hrdiny," řekl Jeffrey Straus, prezident společnosti Countdown Entertainment. "

Událost Silvestr v New Yorku bude živě streamována na internetových stránkách: TimesSquareNYC.org , NewYearsEve.nyc , Livestream.com/2021 a TimesSquareBall.net . Bude také viditelná na všech hlavních televizních vysílacích kanálech.

Zahájeno bude vysunutím koule v 6 PM / 18:00 hodin místního času (u nás o půlnoci), s živým vystoupením, rozhovory a dalším programem až do slavného poklesu koule o půlnoci místního času (u nás v 6h ráno). 

VÍCE O SILVESTRU V NEW YORKU ZDE


 

Vánoce v New Yorku 2019

08.11. 2019  |  Zdroj: ABC 7 NY  |  Překlad: Petr Švehla

Vánoční strom u Rockefellerova centra je na cestě do New Yorku

 

Norský smrk, který byl před lety umístěn na konferenčním stolku jeho majitele, se brzy rozroste v mnohem větším prostředí a to uprostřed Rockefellerova centra.

Carol Schulz koupila stromek pro vánoční sezónu v roce 1959.  Poté, co ho umístila ve svém domě v městečku na Floridě, stát New York (jedná se o městečko s přibližně třemi tisíci obyvateli), zasadila ho do své předzahrádky.

V roce 2010 Carol Schulz a její společník Richard O´Donnel šli na web společnosti Rockefeller Center a podali nabídku na 14-ti tunový strom.

Začátkem tohoto roku se dozvěděli, že byl vybrán.

Ve čtvrtek byl odříznutý a zvednut jeřábem na plošinu.

V sobotu dorazí do Rockefellerova centra, kde bude vyzdvižen a obklopen lešením pro dekorační proces.

Slavnostní rozsvícení je 4. prosince.

VÍCE O VÁNOCÍCH V NEW YORKU


Nová vyhlídka na Empire State Building

 11.10. 2019  |  Zdroj: ABC 7 NY  |  Překlad: Petr Švehla

Empire State Building představuje novou vyhlídkovou věž v hodnotě 165 milionů dolarů

MIDTOWN, Manhattan – Vyhlídková věž na vrcholu Empire State Building má nový závratný 360° výhled z oken ze 102 patra nad městem New Yorku.

Rekonstruovaná vyhlídková věž se otevřela pro veřejnost v sobotu. Mediím byla odhalena ve čtvrtek. Více než 4 miliony návštěvníků ročně navštíví mrakodrap ve stylu Art Deco z roku 1931 - asi 60% je ze zahraničí. Nabízí nerušený výhled na město a ještě daleko za něj prostřednictvím panoramatických skleněných tabulí, které jsou od podlahy ke stropu. Nahrazují tím stará okna, která byla poloviční velikosti. Noční výhled na New York mají návštěvníci až do 1:15 hodin po půlnoci a možnost využít nový vysokorychlostní průhledný výtah až do 102. patra.

Nyní jsou z interiéru viditelná světla, jejichž barvy se mění denně na oslavu údálostí, svátků nebo lidí. Na cestě nahoru je možné navštívit dalších 10 000 čtverečních stop prostoru (930 metrů čtverečných), kde se nachází nové exponáty, včetně repliky pohyblivé ruky King Konga, monstrózní gorily, která ve filmu z roku 1933, leze na budovu a uprostřed útoku vojenských letadel Helldiver (poznámka autora: Helldiver byl americký palubní střemhlavý bombardér) umírá a padá dolů… Na displeji se také zobrazují fotografie herců ve filmech, které jsou zde natočeny.

Cena 58 dolarů na cestu do vyhlídkové věže ve výšce 380 metrů nad 5. Avenue se nezměnila. Nyní jsou návštěvníkům slíbeny kratší fronty, které se často tvořili až ven na ulici 5. Avanue. Vstup do vyhlídkové věže byl přesunut ze strany budovy na Západní 34. ulici, kam byly přidány bezpečnostní stanice, které pomáhají posunout dav dál.

Vstupenky lze zakoupit v elektronických kioscích nainstalovaných teprve loňský rok, kromě on-line nákupů. V budově se také přestavěla venkovní vyhlídka v 86. patře, která stále vyžaduje vstupné ve výši 38 dolarů. Mezi vnitřním prostorem a venkovní terasou se odstranily zdi, které umožnily výhledy na město hned po výstupu z výtahu.

Čtyřletý projekt stál 165 milionů dolarů a byl financován společností Empire State Realty Trust Inc. Předělání vyhlídkové věže byl skličující úkol, řekl projektový manažer Robert Krizman.


 

Rádi byste psali články pro tento web ? Máte tip na překlad článku ? Napište nám

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew