Články redaktorů | NEW YORK

Jak vybrat správné ubytování

Ubytovani1

(04.03.2014 ~ Ivo Veselý)

 

Ve městě s tak závratnými cenami nemovitostí jsou komfortní a přitom levné ubytovací možnosti naprostou vyjímkou. Hotelové pokoje za méně než 100 USD za noc už nejsou téměř k sehnání. Průměrná cena se pohybuje kolem 300 ža 400 USD za noc.

O obsazenost hotelových zařízení se starají kromě velkého počtu turistů také tisíce obchodních cestujících, kteří neplatí nocleh ze svého. Každému, kdo se chce vydat do New Yorku, lze proto jen doporučit, aby si ubytování zajistil s dostatečným předstihem, nejlépe online, meboť tak získáte nejvýhodnější cenu. Jelikož se ceny ubytování výrazně mění podle ročního období, je výlet nejlevnější v měsíci lednu, únoru, červenci a srpnu. Při výběru hotelu je rozumné se také řídit polohou. Ze středu Manhattanu jsou totiž mnohé cíle například divadla, muzea či vyhlášené obchody, snadno a pohodlně dosažitelné. Ve čtvrti Downtown na Manhattonu zase návštěvníky láká nespočet restaurací a populárních barů.

Ubytovani2

Jak se všude v USA běžně, uvádí se vždy cena za pokoj, nikoli za osobu. Ubytování dvou osob v jednom pokoji (double) proto většinou není dražší, než pokoj pro jednoho (single). Nesmíme zapomenout, že k uváděným cenám se navíc připočítávají daně, které v tomto případě činí dokonce 13,375 procenta, a ještě 3,5 dolaru za pokoj na noc. V pokoji bývá většinou manželská postel, někdy dvě samostatné lůžka. Jejich uspořádání si můžete objednat předem. K základnímu vybavení pokojů v níže uvedených hotelech patří klimatizace, vlastní koupelna se záchodem a tekoucí teplou vodou, televizor a telefon. Telefonní čip do mobilu seženeme v některém z četných obchodů s telefony. Většina hotelů nabízí také beztdrátové připojení k internetu. Slevy poskytují často v létě, o víkendech a na delší pobyty, což bychom si však měli ověřit předem. V Evropě objednané letecké zájezdy s ubytováním jsou většinou cenově výhodnější, než osobně a na místě obstaraný nocleh.

Pokoj v hotelu musíme obsadit do 18 hodin, jinak naše rezervace propadá. Kdo se do té doby nemůže dostavit z jakýchkoli důvodů, měl by do hotelu v den příjezdu raději zatelefonovat a ohlásit pozdější příjezd. Rezervace hotelu prostřednictvím kreditní karty je považována za závaznou. V den odjezdu musíme pokoj vyklidit do 12 hodin. Pokojské se dává spropitné ve výši nejméně 5 dolarů, při delším pobytu v levnějším hotelu 1 dolar, v dražším 2 dolary za den. Doporučuje se nenechávat na pokoji žádné cennosti. V recepci se obvykle dá pronajmout uzamykatelná schránka.

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

běžící text pod menu

VÍTÁME VÁS V ČESKÉM NEW YORKU smile HLEDÁME LIDI DO TÝMU FANCLUBU

Sledujte nás zde

Facebook stránkaDiscordTwitterInstagram
SoundcloudYouTube hlavníYouTube TVVimeo video

Info box

booked.net

Zpravodajství

ABC 7 NY Traffic WeatherABC 7 NYCBS New YorkNews12-newyorkFox5-ny-blueCnn-prima-newsTn-cz-logo

Poslouchej NYC

Doporučujeme

Charlies Burger & Bar, PlzeňBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské LázněLimuzína Transport, Karlovy Vary

Na cestu

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Virtuální NYC

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew