Č l á n k y | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

New York z ptačí perspektivy - vyhlídkový let helikoptérou nad Velkým Jablkem + fotogalerie (2018)

Flynyon-2018-titel

(12.1.2019 ~ David W.)

Přátelé, zde se s vámi podělíme o náš největší zážitek z New Yorku a to vyhlídkový let helikoptérou nad New Yorkem a ne jen tak obyčejným - pro náš let jsme si vybrali helikopteru bez dveří ! V článku vám dáme tipy, kde, jak a za kolik si můžete tento let rezervovat a samozřejmě doplníme vlastními zkušenostmi a fotografiemi.

Letěli jste také nad New Yorkem helikoptérou nebo měli jiný úžasný zážitek ? Napište nám článek a přiložte i fotografie. My to rádi zveřejníme na našem webu v Články fanoušků.

V New Yorku máte na výběr ze dvou společností, které nabízejí vyhlídkové lety helikoptérou.


 Nyhelicopter-logo
www.newyorkhelicopter.com

První společnost je NEW YORK HELICOPTER / LIBERTY HELICOPTERS

Sídlo s heliporty mají na jižním Manhattanu přímo na molu č.6 (Pier 6). Jejich stránky mají i českou verzi !

Aktuálně nabízí tyto varianty vyhlídkového letu:

1 - Liberty Tour (12-15 minut, 199 $ + 30 $ daň na osobu)
"Populární vyhlídkový let Liberty Tour vám umožní podívat se na nejvlastenečtější místa New Yorku!"

2 - Central Park Tour (17-19 minut, 266 $ + 30 $ daň na osobu)
"Pohlédněte do očí Soše svobody a podívejte se na ostrov Ellis, přes který do země vstupují milióny imigrantů, obleťte Empire State Building, prolétněte nad Central Parkem a podívejste se na letadlovou loď s muzeem Intrepid Air, Sea and Space Museum."

3 - Grand Tour (20-25 minut, 355 $ + 30 $ daň na osobu)
"Shlédněte vše, co na New York City tak milujeme. uvidíte vše, co nabízejí vyhlídkové lety Liberty a Central Park Tours, a ještě vám přidáme další místa, díky kterým se Velké jablko ve světě tak proslavilo."

Můžete využít slevu 15% při použití "The New York Pass"

Společnost navíc můžete využít pro transfery z/na všechny 3 letiště (Newark, LaGuardia, JFK) včetně 2 dalších heliportů. Nabízí také pronájem helikoptéry.

Více informací na výše zmíněném odkazu pod obrázkem "New York Helicopter"


Flynyon-logo
www.flynyon.com

Druhá společnost je FlyNYON / NYONair

(FlyNYON je společnost NYONair)

To je hlavním tématem našeho článku, protože máme první zkušenosti a velký zážitek za sebou. Obsahem níže je pro začátek několik přeložených informací z oficiálních stránek. Dále se dočtete naše vlastní zkušenosti a hodnocení.

Sídlo (terminal) mají v ulici 78 John Miller Way, v Kearney, New Jersey. Po briefengu, krátkém bezpečnostním poučení a výstroji vás převezou mikrobusem do hangaru s heliporty.

Své pobočky a vyhlídkové lety nabízejí ještě v těchto oblastech: Las Vegas, Miami, Los Angeles, San Francisko.

FlyNYON má oproti NY HELICOPTER jednu velkou specialitku a tou je možnost rezervovat si let s helikoptérou bez dveří / bez oken / otevřenou, tzv DOORS OFF. Jste v otevřeném prostoru plného vzduchu a trošku silnějšího větru :-) Jednou z výhod a asi hlavní je, že máte ničím nerušené záběry na fotkách a video záznamech (žádná znečištěná okna či odrazy v nich). Můžete si udělat fotku nohou nad New Yorkem, jako byste chodily po Velkém Jablku :-) Pracovníci a piloti mají o starost méně - nemusí se tolik starat o čistotu oken, aby svým zákazníkům nabídli nejlepší výhled. Samozřejmě FlyNYON má ve své flotile také helikoptéry uzavřené s okny, tzv. DOORS ON. Já příště půjdu znovu do té otevřené :-)

Flynyon-2018-foot

 Jako u NEW YORK HELICOPTER můžete využít nabídku transferů helikoptérou z/na všechny letiště (Newark, LaGuardia, JFK + Teterboro, Westchester County a další). Dále na stadion MetLife, East Hampton, Montauk, The Shore - Monmouth Park Racetrak a Atlantic Highlands, a Atlantic City International Airport.

"FlyNYON, jako první z vrtulníkových zážitků nabízí Doors Off (lety bez dveří). Víme, jaké to je, a chceme se s vámi o to podělit - jako byste stoupali po New York City. Naše společnost je odhodlána poskytnout vám nejlepší a nejbezpečnější zážitek." ~ FlyNYON

OFICIÁLNÍ VIDEO UPOUTÁVKA

Aktuálně v nabídce tyto varianty vyhlídkových letů:

S DVEŘMI / DOORS ON (NewyorkOnAir)

1 - NYC Intro (12-15 minut, 129 $ na osobu)
uvidíte : Statue Of Liberty, Freedom Tower, Lower Manhattan, Ellis Island, Brooklyn Bridge, Governors Island, Verrazano Narrow Bridge, a mnoho dalšího ..

Perfektní zkušební let, abyste mohli vystoupat nad jižní špičkou Manhattanu. Kultovní záběry, které znáte z filmů a televize, jsou zde nyní pro vás. 

2 - NYC VIP (24-27 minut, 219 $ na osobu)
uvidíte : Statue Of Liberty, Brooklyn Bridge, Williamsburg Bridge, Freedom Tower, The Oculus, Hudson Yards, Empire State Building, Roosevelt Island, The Jenga Building, Ellis Island, Manhattan Bridge, Queensboro Bridge, Financial District, 9/11 Memorial, Times Square, Chrysler Building, The New Yorker Building, Governors Island, Verrazano Narrow Bridge, Battery Park, Flatiron Building, Wall Street, CENTRAL PARK, United Nations Building, Madison Square Garden, a mnoho dalšího ..

Tato rozšířená varianta vám umožní přizpůsobit cestu letu a pokrýt celý Manhattan najednou, abyste získali dokonalý zážitek z NYC VIP. Dále se vy a vaše skupina setkáte s vaším specializovaným pilotem, abyste zkontrolovali předletové instrukce a naplánovali svůj let a abyste získali jedinečné záběry na některé z nejznámějších památek New Yorku. Možnosti jsou nekonečné a volba je na vás!

3 - NYC Grand (36-39 minut, 369 $ na osobu)
uvidíte : Statue Of Liberty, Brooklyn Bridge, Williamsburg Bridge, Freedom Tower, The Oculus, Hudson Yards, Empire State Building, Roosevelt Island, The Jenga Building, Ellis Island, Manhattan Bridge, Queensboro Bridge, Financial District, 9/11 Memorial, Times Square, Chrysler Building, The New Yorker Building, Yankee Stadium, Governors Island, Verrazano Narrow Bridge, Battery Park, Flatiron Building, Wall Street, CENTRAL PARK, United Nations Building, Madison Square Garden

Naše zkušenosti z letů vám poskytnou celou dobu potřebnou pro nasátí atmosféry v každém ikonickém orientačním bodě, který NYC nabízí. Ukaž nám cestu. Díky neustále se měnícím podmínkám denního světla a přizpůsobeným itinerářům nejsou žádné lety stejné!

"Zveme vás, abyste navštívili terminál NYON před i po letu, v prostoru o rozloze 930 metrů čtverečních, který obsahuje trup vrtulníku, interaktivní podlahu a relaxační salonky s velkolepými letovými videoklipy na televizích. Jídlo a nápoje jsou vám k dispozici!" ~ FlyNYON

BEZ DVEŘÍ / DOORS OFF (FlyNYON)

1 - NYC Experience (16-19 minut, 219 $ na osobu)
uvidíte : Statue Of Liberty, Brooklyn Bridge, Battery Park, Financial District, Wall Street, Ellis Island, Manhattan Bridge, Williamsburg Bridge, The Oculus, The Jenga Building, Governors Island, Verrazano Narrow Bridge, Freedom Tower, 9/11 Memorial, a mnohem více ...

2 - NYC Classic (30-33 minut, 499$ na osobu)
uvidíte : Statue Of Liberty, Brooklyn Bridge, Williamsburg Bridge, Freedom Tower, The Oculus, Times Square, Empire State Building, Madison Square Garden, Roosevelt Island, Ellis Island, Manhattan Bridge, Queensboro Bridge, Financial District, 9/11 Memorial, The Jenga Building, Chrysler Building, The New Yorker Building, Governors Island, Verrazano Narrow Bridge, Battery Park, Flatiron Building, Wall Street, CENTRAL PARK, Hudson Yards, United Nations Headquarters, a mnohem více ..

Tento rozšířený 30-ti minutový let vrtulníkem vám umožňuje přizpůsobit si trasu letu a pokrýt celý Manhattan najednou, pro dokonalý zážitek a fotografie. Blízkost heliportu Kearny, NJ poskytuje úžasný výhled na panorama Manhattanu a přístup k jednomu z nejvíce inovativních terminálů, které jsou dnes dostupné na trhu. 
Dále se přiblížíte k vašemu vrtulníku v předletové oblasti, abyste se setkali s vaším vybraným pilotem a vytvořili letový plán, čímž vytvoříme skutečně unikátní vyhlídkový let nad NYC. Budete na perfektní úrovni, abyste viděli budovu Chrysler a její věž v celé její kráse. Představte si krásu Brooklynského mostu, jak se světlo odráží od řeky East River. Neomezujte se pouze na klasiky, jako je Socha svobody a Battery Park; vytvořte seznam přání vašich oblíbených míst a podívejte se na New York pomocí objektivu! Delší letový čas umožňuje pilotovi provést druhý průlet pro více úhlů, vynikající detaily a jedinečné pohledy, které se denně vyskytují. NYC Classic nabízí celou řadu letových možností po celý týden včetně velkolepého západu slunce, který nabízí krásný, přirozený filtr, který by každý měl zažít alespoň jednou!

OFICIÁLNÍ KRÁTKÉ VIDEO "DOORS OFF"

PRÉMIOVÉ A SPECIÁLNÍ VYHLÍDKOVÉ LETY:

vyhlídkové lety ve významné dny a při různých událostech včetně nočních letů "Sledujte ikonické události z jedinečného vyhlídkového bodu"

1 - Vysoká výška / High Altitude
(30-33 minut, 619 $ na osobu, termín vždy jeden uvedený na webu)
Létání přesahující míli a půl nad městem mění zaměření z orientačních bodů na krajinu. Když stoupáme do jiné výškové hladiny, světla města vypadají naprosto elektrizující. Podívejte se, jak se ulice změní na síť. Řeky a mosty se stávají tepnami dopravy. Tato nadmořská výška byla dříve vyhrazena jen zábleskům z přistávajícího letadla.

2 - Den Nezávislosti / 4th July
(30-33 minut, 699 $ na osobu, termín vždy 4.července kdy se slaví svátek Den Nezávislosti)
Přijďte oslavit naši velkou nezávislost! Nabízíme nejlepší místa v NYC pro zachycení ohromujícího ohňostroje Macy's 4.července. Budete jedním z mála, kdo se dostane nad město a uvidí největší pyrotechnickou ukázku! FlyNYON se chystá do nebe krátce po 21.hodině na tuto neuvěřitelnou událost.

3 - Pocta ve světlech / Tibute in Lights
(30-33 minut, 749 $ na osobu, termín vždy 11.září)
Pamětní muzeum k 11.září znovu osvětlí panorama svou poctou ve světle. Tento osvětlený památník se skládá z 88 světelných paprsků, které vyčnívají do vzduchu až 4 mil. To může být vidět míle daleko v každém směru od soumraku 11. září do svítání 12. září. Stalo se světově proslulým a ikonickým symbolem vzpomínek. Letíme, abychom zachytili tuto neuvěřitelnou uměleckou instalaci ve městě, který tak moc milujeme. Let je 30 minut dlouhý a zaměří se na zachycení Pocty ve světle z několika míst. Naše panorama a náš život byly navždy změněny a nikdy nezapomeneme.

4 - Průvod na den díkuvzdání / Thanksgiving Day Parade
(30-33 minut, 619 $, termín vždy 28.listopadu na Den Díkuvzdání)
Jeden z nejoblíbenějších dnů v roce NYC. Balóny v průvodu se budou vznášet vysoko, ale my budeme ještě výše! Tento let vám dává příležitost zažít každoroční průvod Macy's na Den díkůvzdání z místa, kde má málo lidí možnost vidět. Tento 30minutový let vám umožní zachytit nejen davy lidí, ale i stovky balónů a plavidel, jak se vznášejí kolem Central Parku, dolů po 6. Avenue a na Herald Square. Nenechte si ujít tuto národní tradiční oslavu.

Doporučujeme sledovat web a facebook stránky společnosti, kde nabízí slevy a akce. Nejvyšší slevy hledejte ve významné dny (4. července Den Nezávislosti, poslední pátek v listopadu na Black Friday, atd.)

MOŽNÉ PŘÍPLATKY, PŮJČOVNA TECHNIKY, VÝBAVA A BONUSY:
- společnost navíc nabízí možnost objednat si transfér z vašeho místa v NY i z NJ, abyste stihli svůj rezervovaný let a například neuvízli v dopravě z Manhattanu.
- ke každé ceně rezervace je příplatek 44 $ za plán letu (booking fee)
- pojištění počasí 50 $ - na osobu (weather insurance), vhodné pro ty, kteří budou v NYC krátkou dobu a společnost zruší let kvůli špatnému počasí, a nebudete mít možnost letět v jiný den pobytu, na který vám společnost let může přesunout
- SkyCam video 79 $ - za tento příplatek dostanete videoklipy pořízené z různých míst v helikoptéře, formát Raw, doručení do 2-4 dní 
- Camera Rentals 69 / 89 $ - půjčovna foto-video zařízení ; za 69 $ je v nabídce Canon 80D, Sony a7S2, Nikon D750 + objektivy a za 89 $ je v nabídce Canon 5D4, Sony A7RIII, Nikon D850 + různé objektivy
- Winter Bundle 129 $ - nejpozoruhodnější pohledy jsou v zimních měsících, kvůli tomu jsme dali dohromady vše, co budete potřebovat, abyste zůstali v teple a měli pohodlí při letu, v balíčku jsou (vyhřívaná bunda, čepice, prstové rukavice, bezplatný SkyCam videoklip, a horká čokoláda po letu
- a další ....

Většinu rezervací můžete provést dvěma způsoby Book Your Flight (vyberete si termín i čas letu a zaplatíte) nebo Buy Now Schedule Later (zakoupíte jako poukaz).


Obecných informací bylo dost a nyní se vám rozepíšu něco málo ze svých zkušeností a plánování vyhlídkévého letu.

Vyhlídkový let helikoptérou nad New Yorkem mě napadlo hned po začátku plánování výletu do New Yorku. Věděl jsem už, že s touto zážitkovou atrakcí operují v okolí dvě společnosti, ale já byl už rozhodnut, že chci něco víc, takže volba byla jasná FlyNYON a let bez dveří (Doors Off).

Cena vzhledem k hodnotnému zážitku na celý život, není až tak vysoká, pokud využijete rezervaci ve dnech slev. Já jsem provedl rezervaci kolem 4.července, kdy byly slevy ke svátku Den Nezávislosti, myslím že to bylo 40%. Rezervoval jsem místa pro 3 lidi a cena byla 10.600,- CZK s variantou NYC Experience (let 16-19 minut), pro jednoho člověka 3.500,- CZK.

Rezervaci letu jsme měli na sobotu 15. září 2018 a z tohoto týdne to byl jeden ze dvou dnů, ve keré nám vyšlo slunečné počasí. Ten další den se sluníčkem to bylo ve čtvrtek 13. září, to jsme měli naplánovanou sochu Svobody.

13. září 2017 nový přírůstek do NYON terminálu ! 

V den vyhlídkového letu jsme se z Brooklynu na Manhattan dopravili metrem, tam jsme přeběhli na stanici World Trade Center nebo-li WTC Transportation Hub (The Oculus). Zde jsme si koupili lístek na metro PATH, která jezdí do New Jersey pod řekou Hudson ! Na první stanici v NJ jsme vystoupili a dali jsme si malou pozdní snídani (kafe, horkou čokoládu, muffiny atd ;-) ). To už jsme měli objednaný odvoz přes UBER, který také doporučují z FlyNYON pro dopravu na terminál.

Po dosažení cíle, kterým byl terminál FlyNYON (78 John Miller Way, Kearny, New Jersey) jsme vešli dovnitř a po rozkoukání jsme se přihlásili u informací / recepce, že jdeme na rezervovaný vyhlídkový let. To se ještě každý z nás musel zvážit, aby měli naší přesnou váhu a mohli podle toho vytvořit tzv. seating (kdo kde bude sedět v helikopteře), aby jsme byli vyvážení a nespadli do Hudsonu :-) Mimochodem na váhu se ptají už při objednávce rezervace přes internet, takže někteří tajnůstkáři či tajnůstkářky nakonec svojí váhu stejně před FlyNYON neutají ;-)

    

V informacích nám dali do ruky tabletey do kterých jsme uvedli nějaké základní informace o sobě, kontakt na osobu pro případ nouze a kdo chtěl uvedl nějakou svojí online / sociální adresu (FB, instagram, ...) a máte možnost udělit povolení pro FlyNYON použít vaše fotky pro jejich potřebu.

Poté nás rozdělili do skupin, podle toho jsme dostali barevné silikonové náramky, které máme na památku. Naší skupjně byl přidělen pracovník společnosti a zavedl vás do briefingové místnosti (foto níže vlevo), ve které jsme se dozvěděli jak vše bude probíhat a byli nám zodpovězeny dotazy. Také nás seznámili s naším letem, který jsme si rezervovali, což byl let o délce 15-19 minut. Řekli nám, jak bude probíhat "vzletíme, doletíme k soše Svobodya otočíme se kolem dolního Manhattanu, Brooklynského mostu a poletíme zpátky .... " v tom nám nabídli za zvýhodněnou cenu ten delší let, při kterém proletíme i nad řekou Hudson, přes Central Park, k East River, tam uvidíme budovu OSN a na Brooklyn a mnohem více. Tak jsme na sebe koukli a všichni tři přikývli, že jdeme do toho.

Následně nás pán doprovodil do zadní místnosti, která vypadá jako sklad (foto níže vpravo) tam nás poučili o bezpečnosti, na tělo nám navlékli bezpečnostní popruhy a dali plovací vestu s karabinou, která se připne k popruhům. Proběhlo krátké školení o používání rychloupínací karabiny, kterou musíte i po slepu umět odepnout.

  

Pak nás vyvedli z terminálu do firemního mikrobusu zn. Ford (foto níže) a jeli jsme k hangáru.

  

Po ani ne 5-ti minutách jsme dojeli k hangáru, ve kerém jsme ještě chvilku čekali na našeho pilota, při tom nás poučili, jak přicházet k helikopteře, že musíme následovat pilota a nesmíme stoupat na ližiny, na těch je to také označeno nápisem "NOT STEP". K helikoptéře se přichází po označený čáře a neleze se k zadnímu rotoru ani pod vrtuli. Bezpečnost na prvním místě.

    

K SAMOTNÉMU LETU NEMÁME CO DODAT, JEN TYTO ÚŽASNÉ FOTOGRAFIE NÍŽE ;-) A DOUFÁME ŽE BRZY I NAŠE ZPRACOVANÉ VIDEO.

Flynyon-2018-heli

Máte také letecký zážitek z Nw Yorku nebo nějaké dotazy ? Napište nám


FOTOGALERIE:

                                                                                                   

BONUS - NAŠE OSOBNÍ FOTKY ;-) (DavidW, RadekW a Kristyna)

Flynyon-2018-david1Flynyon-2018-david2

Flynyon-2018-david3Flynyon-2018-david4

Flynyon-2018-krisFlynyon-2018-radek2

Flynyon-2018-radek1Flynyon-2018-radek3Flynyon-2018-radek4

Flynyon-2018-david5Flynyon-2018-david6

Flynyon-2018-david7

DĚKUJEME ZA ÚŽASNÝ ZÁŽITEK

... FLYNYON / NYONAIR ...

THANK YOU FOR AMAZING EXPERIENCE

Flynyon-2018-team2

Flynyon-2018-team1

Radek, Kristyna, David

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Doporučujeme

Youtube Music PlaylistBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Podpořte nás

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Xzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew