Č l á n k y | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

Co jsem si přivezl aneb haul z New Yorku (2018)

(09.06.2019 ~ David W.)

Tento článek píšu ze tří důvodů :-)
1. Pro ukázku nákupů za suvenýry k předchozímu článku "Za kolik mě vyšel New York 2018 ?"
2. Pro svůj přehled a vzpomínky na nákupy.
3. Protože youtubeři a vlogeři tvoří videa tzv. HAUL, co si přivezli z cest. Já místo videa napíšu jen foto článek.

Níže jsou fotografie suvenýrů a k vybraným kouskům také nějaký popis, příběh nebo alespoň místo, kde jsem je pořídil (vždy pod fotkou)Foto obrazy a umělecká díla .... ty 3 foto obrazy jsem pořídil po návratu lodí z ostrova a sochy Svobody. Hned mě to zaujalo při výstupu z lodě a paní asi z čísnké čtvrti s plným stojanem těchto nádherných pohledů, věděla kdy má přijít zrovna na toto místo. Jako by mě čekala :-) Tak jsem si koupil hned 3 kousky, aby měla radost a samozřejmě já také. Umělecký známý obraz doktora který měří tep srdce v symbolu I smileNY. Ten jsem si koupil u stánku na kraji Bryant Parku v poslední den v NY. Příště si chci koupit nějaký obraz od umělce se sprejema, kteří je přímo na ulici tvoří před vámi.

Nákup pohlednic jsem měl ve svým plánu už před cestou do NY. Fanoušci určitě vědí, že jsem sběratelem pohledů z NY již nějakou dobu a dříve jsem se více věnoval naší fotogalerii mé sbírky, do které jsem většinu pohlednic nakoupil v aukcích na Aukro.cz (klikni a uvidíš, stále někdo nabízí) a některé jsem dostal od fanoušků. Tyto pohlednice nakoupené v New Yorku mají samostatné fotoalbum, do kterého vkládám jen novodobé pohledy, ty z Aukra jsou spíše historické. Všechny si můžete, jak už někteří ví, prohlédnout na našich setkáních, na která je vždy přivážím :-) Velký výběr pohlednic v New Yorku seženete v Gift a Souvenir Store / Shop a často se můžete setkat s akcí, např. 10 ks za 3 USD apod., už si nepamatuji přesně počet a cenu, ale určitě se takové nabídky vyplatí vyhledávat, hlavně pokud chcete obohatit svojí sbírku :-) Foto pohlednic vpravo jsou 3D pohlednice.

Foto kalendáře pro rok 2019 a velké pohlednice. Kalendáře jsem si koupil přímo v obchodu se suvenýry na Empire State Building.

Zde už víte, co je moje droga :D Ano, jsem čokoholik ! První sloupec, tabulková čokoláda a čokoládové snacky barkTHINS v pytlíku jsem si koupil v nějakém obchodu, už ani nevím kde, pak jsem je objevil v obchodě v Grand Central Terminal. Mají více příchutí, nejraději mám hořkou čokoládu, ale někdy dostanu přímo chuť na mléčnou. U dalších čokolád podle obalu vídíte, kde jsem je koupil ... vždy v obchodě se suvenýry a tu horní řadu asi celou z Empire State Building. Frrrozen Hot Chocolate je pro vytvoření onoho známého poháru z restaurace Serendpity 3, který měli Kate Beckinsale a John Cusack ve filmu Lásce na stopě. Foto z restaurace najdete zde a video zde

Různé drobnosti. Psací potřeby mám z obchodu se suvenýry v Grand Central Terminal. Magnetický otvírák. New York City jmenovka na kufr z NHL store. Záložky do knih, magnety, pouzdro na MetroCard. Kovová tužka a kolejnice ze stánku se suvenýry přímo na High Line parku. Pamětní mince z automatu v obchodu se suvenýry pod sochou Svobody. Cedulka SPZ se jménem, těch najdete spoustu ve všech obchodech se suvenýry, ale nenašel jsem David, tak mám Dave.

Columbus-circle-police

Nášivka "Police Counterterrorism Bureau" mám přímo od policajta, se kterým jsem se fotil na Columbus Circle ! Byly dva, ale ten jeden mi ji dal, když jsem mu řekl, že jsem z České republiky.

Fotorámečky. ten vlevo je skleněný a dodnes v něm nemám žádnou fotku :D To musím brzy napravit. Rámeček vpravo je jen papírový a mám ho z FlyNYON, prodávají ho s fotkou u helikoptery, kterou musíte předem objednat, na to jsem zapomněl, ale rámeček mi dali zadarmo :-) Tak si do něj musím také vytisknout nějakou svojí fotku z helikoptery nad New Yorkem.

Všude v obchodech se suvenýry jsem vyhledával kšiltovky jako maniak :D Proto jsme si jich přivezl tolik a příště budu zase vyhledávat další styly. 

Oblečení mě až tak moc nelákalo, ale když už jsem k němu měl blízko v obchodech se suvenýry, tak jsem se nejen zakoukal. Hlavně obchody u atrakcí, takže trička z letadlové lodě USS Intrepid Sea Air Space Museum, 9/11 Museum, FlyNYON. Mikina s kapucí a zipem s nápisem New York a ponožky I Love NY smile ty jsou z klasických suvenýr obchodů.

Zde máme trochu jinou kategorii - modely, hračky, a nějaké další drobnosti. Sklenička I Love NY, kelímek na pití do auta nebo prostě To Go :-) Model amerického školního autobusu a vagon metra a zlaté ikonické hodiny mám z obchodu v Grand Central Terminal, ty hodiny mě stály asi 49 USD, ale nekupto :-) Raketoplánu Enterprise NASA mám samozřejmě z obchodu na letadlové lodi, na které se ten pravý raketoplán nachází. Sošku Svobody, plechovou láhev CocaCola a malé porcelánové kalíšky mám z obchodu pod sochou Svobody. Plechovku Pepsi New York koupíte v obchodech s nápoji.

Tyto plechové designové dózy s čokoládou koupíte v shopu WorldDutyFree na letišti JFK, a navíc byla akce při koupi dvou, ale už nevím kolik byla sleva. Čokoláda nic moc, ale dózy stojí za to, jako suvenýr.

Velké panorama pohlednice, plechové cedule americké SPZ, podložka pod myš MetroCard z obchodu v Grand Central Terminal a již výše viděné kalendáře New York 2019.

The New York Times, New York Post, Daily News - Americké celosvětově známé noviny zakoupené v pouličním stánku s novinami a jedny The New York Times jsem dostal zdarma přímo ve stejnojmenné budově. Ptal jsem se v informacích jestli mají vydání kolem data 11.září 2001, řekl mi že ne, že je to moc dlouho. Na to se mě zeptal odkud jsem, byl příjemně překvapenej ;-)

Magnety a čokoláda Hot Frrrozen Chocolate z restaurace Serendipity 3, záložky do knihy a vonná svíčka exkluzivně pro obchodní dům Bloomingdale's. Tu velkou svíčku jsem koupil ještě při druhé návštěvě obchoďáku a vezl jsem domů v batohu a kvůli ní si mě letištní kontrola zavolala k batohu u kontroly zavazadel :D Paní se vůně líbila, ale říkala, že smaller is better :-) Ty malé jsem koupil dříve a do kufru jsem normálně dal, ale když jsem měl pak poslední den kufr už z těžka zavřený a v obalu, tak jsem si netroufnul ho otevírat a ona svíčka by se do něj už stejně nevešla. Vůně je opravdu nádherná citrusová.

Ještě jednou zde k vidění soška Svobody a tzv. Žehlička - Flatiron Building, tu jsem koupil mamince v obchodě se suvenýry a ještě jsem dostal slevu, protože jsem se rozhodoval u ní dlouho a pán prodavač přišel ke mě a ptal se odkud jsem, tak pro čecha měl slevu :D Příště mám v plánu koupit si žehličku i pro sebe a k tomu i další budovy (Empire State Building, Chrysler Building, One World Trade Center, atd.)

Různé prospekty a letáky. Všude kde jsem viděl nějaké materiály zdarma, tak jsem si vzal a alespoň 2-3 ks od jednoho.

Na konec tu máme obyčejné nákupní i parádní pevnější tašky zakoupené v obchodech jako suvenýr např. s památníkem 11.září s One World Trade Center, tu mám ze stánku u památníků. Potom ta taška vyfocená z obou stran, tu míám z letadlové lodě.

A jako poslední tu jsou různé vstupenky, karty, kupónjy, účtenky, .... více v samostatném foto článku zde

 

« zpět

Sledujte nás také zde

Info box

booked.net

Doporučujeme

Youtube Music PlaylistBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Podpořte nás

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Xzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew