Aktuality z New Yorku | NEW YORK CZ|SK FANCLUB

ÚVOD

Vážení čtenáři, zde pro vás startujeme novou formu článků.

Zároveň hledáme redaktory, kteří by pro fanclub překládali zajímavé články přímo nebo sami psali o událostech a zajímavostech v New Yorku.

Bude se jednat převážně o přeložené články z různých amerických / newyorských zdrojů, které samozřejmě vždy zveřejníme v úvodní info řádce.

Doufáme, že vás bude čtení bavit a budete se na náš web vracet častěji ;-)

Našli jste zajímavý článek v angličtině ? Pošlete nám na něj odkaz a případně i překlad článku


  

Vánoční strom Rockefeller Center 2019

08.11. 2019  |  Zdroj: ABC 7 NY  |  Překlad: Petr Švehla

Vánoční strom u Rockefellerova centra je na cestě do New Yorku

 

Norský smrk, který byl před lety umístěn na konferenčním stolku jeho majitele, se brzy rozroste v mnohem větším prostředí a to uprostřed Rockefellerova centra.

Carol Schulz koupila stromek pro vánoční sezónu v roce 1959.  Poté, co ho umístila ve svém domě v městečku na Floridě, stát New York (jedná se o městečko s přibližně třemi tisíci obyvateli), zasadila ho do své předzahrádky.

V roce 2010 Carol Schulz a její společník Richard O´Donnel šli na web společnosti Rockefeller Center a podali nabídku na 14-ti tunový strom.

Začátkem tohoto roku se dozvěděli, že byl vybrán.

Ve čtvrtek byl odříznutý a zvednut jeřábem na plošinu.

V sobotu dorazí do Rockefellerova centra, kde bude vyzdvižen a obklopen lešením pro dekorační proces.

Slavnostní rozsvícení je 4. prosince.

VÍCE O VÁNOCÍCH V NEW YORKU
Nová vyhlídka na Empire State Building

11.10. 2019  |  Zdroj: ABC 7 NY  |  Překlad: Petr Švehla

Empire State Building představuje novou vyhlídkovou věž v hodnotě 165 milionů dolarů

MIDTOWN, Manhattan – Vyhlídková věž na vrcholu Empire State Building má nový závratný 360° výhled z oken ze 102 patra nad městem New Yorku.

Rekonstruovaná vyhlídková věž se otevřela pro veřejnost v sobotu. Mediím byla odhalena ve čtvrtek. Více než 4 miliony návštěvníků ročně navštíví mrakodrap ve stylu Art Deco z roku 1931 - asi 60% je ze zahraničí. Nabízí nerušený výhled na město a ještě daleko za něj prostřednictvím panoramatických skleněných tabulí, které jsou od podlahy ke stropu. Nahrazují tím stará okna, která byla poloviční velikosti. Noční výhled na New York mají návštěvníci až do 1:15 hodin po půlnoci a možnost využít nový vysokorychlostní průhledný výtah až do 102. patra.

Nyní jsou z interiéru viditelná světla, jejichž barvy se mění denně na oslavu údálostí, svátků nebo lidí. Na cestě nahoru je možné navštívit dalších 10 000 čtverečních stop prostoru (930 metrů čtverečných), kde se nachází nové exponáty, včetně repliky pohyblivé ruky King Konga, monstrózní gorily, která ve filmu z roku 1933, leze na budovu a uprostřed útoku vojenských letadel Helldiver (poznámka autora: Helldiver byl americký palubní střemhlavý bombardér) umírá a padá dolů… Na displeji se také zobrazují fotografie herců ve filmech, které jsou zde natočeny.

Cena 58 dolarů na cestu do vyhlídkové věže ve výšce 380 metrů nad 5. Avenue se nezměnila. Nyní jsou návštěvníkům slíbeny kratší fronty, které se často tvořili až ven na ulici 5. Avanue. Vstup do vyhlídkové věže byl přesunut ze strany budovy na Západní 34. ulici, kam byly přidány bezpečnostní stanice, které pomáhají posunout dav dál.

Vstupenky lze zakoupit v elektronických kioscích nainstalovaných teprve loňský rok, kromě on-line nákupů. V budově se také přestavěla venkovní vyhlídka v 86. patře, která stále vyžaduje vstupné ve výši 38 dolarů. Mezi vnitřním prostorem a venkovní terasou se odstranily zdi, které umožnily výhledy na město hned po výstupu z výtahu.

Čtyřletý projekt stál 165 milionů dolarů a byl financován společností Empire State Realty Trust Inc. Předělání vyhlídkové věže byl skličující úkol, řekl projektový manažer Robert Krizman.


 Rádi byste psali články pro tento web ? Máte tip na překlad článku ? Napište námSledujte nás také zde

Info box

booked.net

Doporučujeme

Youtube Music PlaylistBanan-120-45New York Bar Caffé, Mariánské Lázně

Podpořte nás

Letenky, ubytování, zájezdy

Trivago-logobgAirbnb-logodg160x600.jpg

Prozkoumejte New York a Ameriku virtuálně, ve hře

Warlords-of-newyork-hXzone-gtavXzone-gtaivXzone-crysis2Xzone-batmanXzone-thecrew